Gol Jana Bednarka, ale Southampton roztrwonił prowadzenie. Dramatyczna końcówka meczu

Jan Bednarek popisał się znakomitym uderzeniem i dał prowadzenie Southampton w meczu Premier League przeciwko Manchesterowi United. Gospodarze prowadzili już 2:0, ale przegrali 2:3, tracąc trzeciego gola w doliczonym czasie gry.

Była 23. minuta meczu na St Mary’s Stadium. Z rzutu rożnego dośrodkował James Ward-Prowse, a Jan Bednarek uprzedził wszystkich rywali, najwyżej wyskakując w polu karnym. Polak skierował głową piłkę do bramki, a stojący w niej David de Gea wyraźnie spóźnił się z interwencją. W ten sposób gospodarze objęli prowadzenie.

Zobacz gol Jana Bednarka:

Na 2:0 podwyższył w 33. minucie Ward-Prowse. Anglik popisał się mierzonym i bardzo silnym uderzeniem z rzutu wolnego. W drugiej połowie do głosu doszli jednak piłkarze Manchesteru United. Bohaterem meczu okazał się Edson Cavanie, który najpierw asystował Bruno Fernandesowi przy golu w 59. minucie, a potem doprowadził do wyrównania w 74. minucie. Drugiego gola Urugwajczyk dołożył w 92. minucie meczu. "Czerwone Diabły" wygrały 3:2.

Dla Jana Bednarka była to trzecia bramka w jego karierze w Premier League i pierwsza w tym sezonie. W poprzednim strzelił bramkę drużynie Wolverhampton w styczniu. Z trzema trafieniami na koncie były zawodnik Lecha jest najskuteczniejszym Polakiem w historii Premier League. Za nim jest z dwoma trafieniami Mateusz Klich.

Southampton zajmuje 5. miejsce w tabeli Premier League z dorobkiem 17 punktów, a Manchester United jest siódmy (16 punktów).