Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Brutalna ocena Jana Bednarka nt. Ekstraklasy. Porównał ją do Premier League

- Różnica między polską ekstraklasą i Premier League jest ogromna. Kiedy byłem w Polsce i oglądałem ligę angielską myślałem: "Nie ma wielkiej różnicy". Kiedy tu jednak przyjechałem i zagrałem, to zrozumiałem, że to jak dwie kompletnie inne dyscypliny sportu - w rozmowie z "The Mirror" powiedział Jan Bednarek.

Jan Bednarek jest jednym z najważniejszych zawodników Southampton, które po dziewięciu meczach zajmuje piąte miejsce w tabeli Premier League. W obecnym sezonie reprezentant Polski zagrał we wszystkich meczach ligowych, w każdym od pierwszej minuty.

Zobacz wideo Jan Bednarek w "Wilkowicz Sam na Sam": Reprezentacja dawała mi życie. Ratowała mnie w trudnych momentach

W rozmowie z "The Mirror" Bednarek opowiedział o początkach w klubie, do którego trafił trzy lata temu z Lecha Poznań oraz o zmianach, jakie wprowadził, by stać się lepszym zawodnikiem. Reprezentant Polski nie tylko zmienił dietę, ale też na stałe współpracuje z psychologiem. 

Bale i Ibrahimović oburzeni. Gwiazdy znikną z FIFY? Mamy komentarz prawnikaBale i Ibrahimović oburzeni. Gwiazdy znikną z FIFY? Mamy komentarz prawnika

Bednarek o różnicy między ekstraklasą i Premier League

- Poprawa w choćby jednym procencie może zrobić ogromną różnicę. Dieta, praca z fizjoterapeutą i inne z pozoru małe rzeczy pomagają ci w lepszej grze i dają przewagę nad przeciwnikiem. Rywalizacja w nowoczesnym futbolu jest ogromna i nie wybaczyłbym sobie, gdybym nie pracował ciężko i nie dał sobie szansy. Mogę powiedzieć o sobie, że jestem utalentowany, ale jednocześnie chcę ciężko pracować i dawać z siebie wszystko, by być coraz lepszym zawodnikiem - powiedział Bednarek.

I dodał: Musiałem się takim stać, ponieważ różnica między polską ekstraklasą i Premier League jest ogromna. Kiedy byłem w Polsce i oglądałem ligę angielską myślałem: "Nie ma wielkiej różnicy". Kiedy tu jednak przyjechałem i zagrałem, to zrozumiałem, że to jak dwie kompletnie inne dyscypliny sportu.

Goycochea rozkleił się na wizji, wspominając MaradonęLegenda rozkleiła się wspominając Maradonę. Nie mógł powstrzymać łez. "Nie zniosę tego dłużej" [WIDEO]

- Różnica okazała się wielka, przystosowanie się do nowej ligi było naprawdę trudne, ale to było świetne wyzwanie dla mnie. Wiedziałem, że jeśli będę ciężko pracował, otrzymam nagrodę. Życiowe wyzwania sprawiają, że jestem silniejszy i coraz bardziej zmotywowany. Chcę być tak dobry, jak tylko mogę - zakończył.

Kolejny mecz Jan Bednarek zagra w niedzielę. Jego Southampton gra z faworyzowanym Manchesterem United. Będzie niespodzianka?