Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Cesc Fabregas z zaskakującą deklaracją. Ocenił Mourinho i Guardiolę

- To był mój idol w dzieciństwie, pewnie od nikogo się nie nauczyłem tyle ile od Guardioli jako piłkarza i trenera. Ale to tyle. Nie utrzymujemy kontaktu, zdarzyły się rzeczy, o których nie ma co opowiadać - mówi w wywiadzie dla Catalunya Radio Cesc Fabregas, dziś piłkarz Monaco. - A z Jose Mourinho nadal do siebie piszemy, uważam go za przyjaciela.

Fabregas to wychowanek La Masii, w drużynach dziecięcych grał z Leo Messim i Gerardem Pique, ale wielką karierę zaczął robić w Arsenalu, do którego przeniósł się jako nastolatek. Wrócił do Barcelony w 2011, gdy trenerem był Pep Guardiola, a Barca właśnie zdobyła drugi pod rządami Guardioli Puchar Europy. Ten transfer wydawał się w tamtym czasie receptą na sukces, ale skończył się rozczarowaniem. Fabregas miał świetne wejście, dobrze rozumiał się z Messim, ale w najważniejszych wiosennych meczach raczej zawodził. Guardiola, który odszedł z klubu już po roku wspólnej pracy z Fabregasem, miał mieć zastrzeżenia do jego profesjonalizmu.

Zobacz wideo

Wideo pochodzi z serwisu VOD

Klub Polaków zwolnił trenera! Wayne Rooney dostał specjalne zadanieKlub Polaków zwolnił trenera! Wayne Rooney dostał specjalne zadanie

Konflikt z Guardiolą

- Z Guardiolą już później nie rozmawiałem. Zdarzyły się rzeczy, o których nie ma co mówić - tłumaczył Fabregas w programie  "Tot Costa" w Catalunya Radio. Fabregas odszedł z Barcelony w 2014, do Chelsea, namówiony przez Jose Mourinho. - Powiedział mi, że mieliśmy swoje starcia podczas meczów, kiedy on był w Chelsea, a ja w Arsenalu, i potem gdy byłem w Barcelonie, a on trenował Real, ale dla niego takie rzeczy nie wychodzą poza stadion. I opowiedział mi o swoich planach na Chelsea. Do dzisiaj piszemy do siebie, uważam go za przyjaciela - mówi Fabregas o trenerze, który - choć pracował swego czasu w sztabie Barcelony - dla kibiców Barcy stał się jako trener Realu wrogiem publicznym. 

Manchester City chce zimą kupić Leo Messiego! Manchester City chce zimą kupić Leo Messiego! "Taka sytuacja może się już nie powtórzyć"

 - Pomógł mi bardzo we właściwym momencie. Być może tu u niego rozegrałem jeden z najlepszych sezonów w karierze  - mówi Fabregas, który od 2019 roku jest piłkarzem AS Monaco.