Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Klub Polaków zwolnił trenera! Wayne Rooney dostał specjalne zadanie

Wayne Rooney przejął posade trenera w Derby County. Wciąż czynny piłkarz będzie grającym trenerem Kamila Jóźwiaka i Krystiana Bielika. Władze klubu zwolniły dotychczasowego trenera Philippa Cocu.

W miniony weekend Derby County przegrało z Barnsley FC 0:2 przedłużając serię siedmiu meczów bez wygranej. Przegrana w ostatniej kolejce Championship sprawiła, że władze klubu zdecydowały się zerwać kontrakt z byłym reprezentantem Holandii, Philippem Cocu. Pod wodzą byłego trenera w jedenastu kolejkach zespół wygrał zaledwie raz - trzy razy zremisował oraz poniósł siedem porażek. 

Zobacz wideo Wiceprezes PZPN: Dorabiamy ideologię do uśmiechu Lewandowskiego [Sekcja Piłkarska #72]

Wayne Rooney zajął nowe stanowisko. Były reprezentant Anglii zostanie grającym trenerem w Derby County

Wayne Rooney został tymczasowym grającym trenerem Derby County. Były reprezentant Anglii będzie pełnił nową funkcję do czasu, aż władze klubu znajdą nowego szkoleniowca, który zajmie miejsce Philippa Cocu. Oznacza to także, że była gwiazda m.in. Manchesteru United będzie trenowała Kamila Jóźwiaka i Krystiana Bielika. 

Co się musi stać, żeby Polska awansowała na Euro u-21? Haczyk w zasadach utrudnia sytuacjęCo się musi stać, żeby Polska awansowała na Euro u-21? Haczyk w zasadach utrudnia sytuację

- Przykro mi, że Philipp [Cocu - przyp. red.] i jego pracownicy odeszli z klubu. Chciałbym im szczerze podziękować za całą pomoc. Najważniejsza jest teraz stabilizacja klubu i rozpoczęcie wspinaczki w tabeli. Poproszono mnie o dołączenie do sztabu szkoleniowego, aby pomóc zespołowi w przygotowaniach do ważnego meczu z Bristol City - cytuje wypowiedź Wayne'a Rooneya "The Guardian".

Obaj reprezentanci Polski wystąpili w ostatnim, przegranym meczu z Barnsley FC. 22-letni defensywny pomocnik zagrał od pierwszej minuty. Kamil Jóźwiak z kolei zmienił Matta Clarke'a w 46. minucie spotkania. Warto zaznaczyć, że Kamil Jóżwiak dołączył do Derby County z Lecha Poznań w minionym okienku transferowym za cztery miliony euro.

Holandia - Polska 1:0. Kamil Jóźwiak i Hans Hateboer Wywiad Lewandowskiego odbił się echem w Europie. Rywale piszą o problemach Polaków

Krystian Bielik z kolei po wielu wypożyczeniach do różnych klubów z Arsenalu Londyn przeszedł do klubu z Championship na zasadzie transferu definitywnego w sierpniu 2019 roku. Od tego czasu zagrał w 22 spotkaniach. Niedawno wrócił do gry po kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych.