Manchester United wygrywa hit! Solskjaer uratowany. Pierwszy gol Cavaniego

Everton ponosi trzecią porażkę z rzędu! Drużyna Carlo Ancelottiego przegrała z Manchesterem United 1:3, a bohaterem meczu okazał się Bruno Fernandes. Debiutancką bramkę w nowych barwach zdobył Edinson Cavani.

W 19. minucie Jordan Pickford posłał długą piłkę w kierunku napastników, a Dominic Calvert-Lewin sprytnym podaniem głową obsłużył Bernarda, który pokonał bramkarza Manchesteru United. To był pierwszy, a zarazem ostatni celny strzał Evertonu w tym meczu. Goście odpowiedzieli już sześć minut później. Luke Shaw zacentrował w pole karne, a Bruno Fernandes popisał się celną główką.

Donald Trump zaapelował o zaprzestanie liczenia głosów. Klub z Premier League zareagował na jego słowaSouthampton świętuje największy sukces w historii klubu. Żartuje z ... Donalda Trumpa

W 32. minucie Portugalczyk znowu strzelił w ten sam sposób, ale tym razem zagrywał mu Marcus Rashford. To był czwarty i piąty gol dla 26-latka w Premier League. Manchester przeważał do ostatnich minut, czego potwierdzeniem była bramka Edinsona Cavaniego. Fernandes, najlepszy na boisku, popisał się pięknym rajdem, który zakończył wystawieniem piłki Urugwajczykowi, który zdobył debiutancką bramkę w barwach United.

Znakomite oceny Jana Bednarka! Polak pomógł Southampton awansować na pozycję lideraZnakomite oceny Jana Bednarka! Polak pomógł Southampton awansować na pozycję lidera

Solskjaer uratowany

Gdyby Manchester przegrał, to być może posadę straciłby Ole Gunnar Solskjaer. Czerwone Diabły odniosły dopiero trzecią wygraną w Premier League. Po siedmiu meczach mają zaledwie 10 punktów, a bilans bramek wciąż jest ujemny (10:12). Manchester jest 13., a Everton jest piąty, ale zawdzięcza to świetnemu startowi, bo wygrał pierwsze cztery kolejki. Ale w ostatnich czterech spotkaniach uciułał zaledwie punkt, remisując z 2:2 z Liverpoolem. Sensacyjnym liderem jest Southampton, który ma 16 "oczek" po ośmiu meczach.

Kolejny klub chce pozyskać Kamila Grosickiego. Polak ma rywalaKolejny klub chce pozyskać Kamila Grosickiego. Polak ma rywala