Manchester United wygrywa hit! Solskjaer uratowany. Pierwszy gol Cavaniego

Everton ponosi trzecią porażkę z rzędu! Drużyna Carlo Ancelottiego przegrała z Manchesterem United 1:3, a bohaterem meczu okazał się Bruno Fernandes. Debiutancką bramkę w nowych barwach zdobył Edinson Cavani.

W 19. minucie Jordan Pickford posłał długą piłkę w kierunku napastników, a Dominic Calvert-Lewin sprytnym podaniem głową obsłużył Bernarda, który pokonał bramkarza Manchesteru United. To był pierwszy, a zarazem ostatni celny strzał Evertonu w tym meczu. Goście odpowiedzieli już sześć minut później. Luke Shaw zacentrował w pole karne, a Bruno Fernandes popisał się celną główką.

W 32. minucie Portugalczyk znowu strzelił w ten sam sposób, ale tym razem zagrywał mu Marcus Rashford. To był czwarty i piąty gol dla 26-latka w Premier League. Manchester przeważał do ostatnich minut, czego potwierdzeniem była bramka Edinsona Cavaniego. Fernandes, najlepszy na boisku, popisał się pięknym rajdem, który zakończył wystawieniem piłki Urugwajczykowi, który zdobył debiutancką bramkę w barwach United.

Solskjaer uratowany

Gdyby Manchester przegrał, to być może posadę straciłby Ole Gunnar Solskjaer. Czerwone Diabły odniosły dopiero trzecią wygraną w Premier League. Po siedmiu meczach mają zaledwie 10 punktów, a bilans bramek wciąż jest ujemny (10:12). Manchester jest 13., a Everton jest piąty, ale zawdzięcza to świetnemu startowi, bo wygrał pierwsze cztery kolejki. Ale w ostatnich czterech spotkaniach uciułał zaledwie punkt, remisując z 2:2 z Liverpoolem. Sensacyjnym liderem jest Southampton, który ma 16 "oczek" po ośmiu meczach.