Klub Jana Bednarka liderem Premier League. Po raz pierwszy w historii!

Southampton pokonał Newcastle United 2:0 w spotkaniu 8. kolejki Premier League. Jan Bednarek zagrał cały mecz w barwach ekipy Świętych. Dzięki wygranej zespół Ralpha Hasenhuettla został nowym liderem po raz pierwszy w erze Premier League!

Southampton przystępował mocno osłabiony do starcia z Newcastle. W zespole gospodarzy zabrakło najlepszego strzelca - Danny'ego Ingsa (5 goli w 7 meczach ligowych), której doznał w poprzedniej kolejce z Aston Villą. Angielski napastnik uszkodził kolano i będzie musiał przejść operację. Wypadł z gry na około sześć tygodni.

Jan BednarekJan Bednarek zawalił dwa gole. Werner oszukał reprezentanta Polski [WIDEO]

Southampton nowym liderem Premier League! Pewna wygrana z Newcastle

Jan Bednarek pojawił się w wyjściowym składzie Southampton. Polski stoper zagrał cały mecz. Śladów po fatalnym upadku z zeszłej kolejki, kiedy runął na ziemię z dużej wysokości, uderzając bezpośrednio głową o murawę, nie odczuwał już wcale. Wówczas nie wyszedł na drugą połowę i zmienił go Jack Stephens.

Już w 7. minucie Southampton objął prowadzenie z Newcastle. Theo Walcott wykorzystał błąd obrony rywali, błyskawicznie przejmując piłkę na prawym skrzydle, a po chwili dogrywając ją do nieobstawionego w polu karnym Che Adamsa, który mocnym strzałem z pierwszej piłki zaskoczył Karla Darlowa. W 82. minucie pomocnik Southampton, Stuart Armstrong ładnym balansem ciała zgubił obronę rywali i oddał plasowany strzał w sam róg bramki rywali, podwyższając na 2:0.

Wielkie wyróżnienie Jana Bednarka! Polak wśród najlepszych w Premier LeagueWielkie wyróżnienie Jana Bednarka! Polak wśród najlepszych w Premier League

Southampton dzięki pokonaniu Newcastle został nowym liderem Premier League, wyprzedzając Liverpool lepszym bilansem bramkowym. Pierwszą pozycję zachowa przynajmniej do soboty, kiedy Everton zmierzy się z Manchesterem United. Southampton został pierwszy raz liderem w erze Premier League (od 1992 roku), a w sumie pierwszy raz od 1988 roku!

W przypadku zwycięstwa zespołu z Liverpoolu, piłkarze Carlo Ancelottiego awansują na pierwsze miejsce w tabeli. Liverpool, Leicester i Tottenham, które mogą również wyprzedzić ekipę Ralpha Hasenhuetlta, swoje mecze rozegrają dopiero w niedzielę. Jak informuje portal statystyczny "Squawka Football" Southampton jest pierwszy raz w historii liderem ligi angielskiej!