Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liverpool ma sensacyjnego kandydata do zastąpienia van Dijka. On ma dopiero 20 lat!

20-letni obrońca Ajaksu Amsterdam, Perr Schuurs, może zostać nowym zawodnikiem Liverpoolu. Młody Holender miałby stanowić alternatywę dla Virgila van Dijka, którego z gry na kilka miesięcy wyeliminowało zerwanie więzadła krzyżowego w kolanie.

Virgil van Dijk w rozegranych niedawno derbach Liverpoolu z Evertonem (2:2) doznał fatalnego urazu, który wyklucza go z gry na długie miesiące. Obrońca uszkodził więzadła krzyżowe przednie po wślizgu w jego nogi bramkarza Evertonu, Jordana Pickforda. Holendra czeka operacja, żmudna rehabilitacja i długa pauza, nawet około 6-8 miesięcy.

Zobacz wideo Leśnodorski: Lech ma 300 mln zł przewagi nad Legią. Teraz albo nigdy [SEKCJA PIŁKARSKA #69]

Legenda Liverpoolu wskazuje zastępcę van Dijka. Legenda Liverpoolu wskazuje zastępcę van Dijka. "Muszą pójść na całość i go kupić"

Liverpool ma kolejnego kandydata na zastępcę van Dijka. Zaskakujące nazwisko

Po kontuzji i fatalnej diagnozie van Dijka, Liverpool rozpoczął poszukiwania obrońcy, którego mógłby sprowadzić w styczniowym oknie transferowym. Juergenowi Kloppowi zależy bowiem na posiadaniu zawodnika, który da mu możliwość wyboru przy obsadzie środka obrony jego zespołu. Poza van Dijkiem środkowych obrońców w klubie jest tylko trzech: Joe Gomez, Joel Matip i Sepp van den Berg. 18-letni van den Berg raczej nie zastąpi van Dijka już teraz. A dla pozostałej dwójki też trzeba mieć alternatywą. Może ją stanowić Fabinho, ale jego nominalną pozycją jest defensywny pomocnik.

Najtrudniejsze zadanie Juergena Kloppa. Najtrudniejsze zadanie Juergena Kloppa. "To najgorsza rzecz, o której można było pomyśleć"

Zdaniem "Daily Mirror", następcą van Dijka może zostać obrońca Ajaksu Amsterdam, Perr Schuurs. 20-letni wychowanek Fortuny Sittard to kandydat dość zaskakujący, ponieważ jeszcze w ubiegłym sezonie był graczem rezerwowym w Ajaksie. Dopiero od niedawna gra regularnie, ale na poziomie seniorskim brakuje mu doświadczenia. Mimo wszystko brytyjscy dziennikarze podkreślają, że Schuurs to jeden z najbardziej utalentowanych holenderskich obrońców.

W tym sezonie Schuurs wystąpił w ośmiu spotkaniach we wszystkich rozgrywkach. Na boisku spędził łącznie 655 minut. Portal Transfermarkt wycenia go na 9 mln euro.