WBA podjęło decyzję ws. Kamila Grosickiego! Slaven Bilić stawia sprawę jasno

Komisja Arbitrażowa i English Football League negatywnie rozpatrzyły wniosek o zatwierdzenie wypożyczenia Kamila Grosickiego i polski piłkarz zostanie w West Bromwich Albion przynajmniej do stycznia. - Kamil zostanie uwzględniony w kadrze. Tylko od niego zależy, jak dużo będzie grać - powiedział Slaven Bilić, trener WBA.

Kamil Grosicki w ostatnim dniu letniego okna transferowego walczył o przejście z West Bromwich Albion do Nottingham Forest. Do transferu ostatecznie nie doszło, ponieważ dokumenty potrzebne do sfinalizowania transferu przesłano z 21-sekundowym opóźnieniem. Do czwartku prawnicy walczyli jednak, by reprezentant Polski otrzymał zgodę na zmianę zespołu. Komisja Arbitrażowa uznała jednak, że nie ma podstaw do wydania takiej zgody.

Zobacz wideo Leśnodorski: Lech ma 300 mln zł przewagi nad Legią. Teraz albo nigdy [SEKCJA PIŁKARSKA #69]

Kamil Grosicki został w WBA. Klub podjął decyzję ws. jego przyszłości

Brak zgody na transfer Grosickiego oznacza, że zostanie on w WBA do końca sezonu. Wbrew obawom nie będzie on jednak skazany na trybuny. Trener "The Baggies", Slaven Bilić, zapowiedział, że Polak ma szanse na grę. - Będzie uwzględniony w kadrze i tylko od niego zależy, jak dużo będzie grać. Los jest w jego rękach. Bardzo lubię go jako zawodnika. Kiedy jest w formie, jest bardzo cenny dla drużyny, dlatego cieszę się, że z nami został - przyznał Bilić.

I dodał: Nie jesteśmy przesadnie obciążeni piłkarzami na pozycji Grosickiego, a Kamil jest zawodnikiem sprawdzonym na poziomie Premier League, mającym doświadczenie w dużych turniejach. To podstawowy gracz reprezentacji Polski.

Bilić ocenił też całe zamieszanie i wyczekiwanie na decyzję związaną z przyszłością Grosickiego. - Było mi go żal, bo to profesjonalista i świetny chłopak - zakończył trener West Bromu, zajmującego obecnie 17. miejsce w tabeli Premier League.

Więcej o:
Copyright © Agora SA