Łagodniejsza kara dla piłkarza Evertonu. "Ta czerwona kartka to żart"

Everton wydał oficjalne oświadczenie, w którym poinformował o łagodniejszej karze dla Lucasa Digne po faulu na Kyle'u Walkerze-Petersie. Obrońca nie zagra tylko w jednym spotkaniu.

W ostatniej kolejce Premier League Everton przegrał na wyjeździe z Southampton 2:0. W 72. minucie spotkania w środkowej części boiska Lucas Digne nastąpił na kostkę Kyle'a Walkera-Petersa za co został ukarany czerwoną kartką. Z decyzją sędziego nie zgodził się Carlo Ancelotti, który odniósł się do sytuacji z drugiej połowy spotkania.

- Ta czerwona kartka to żart. Faul nie był zamierzony, a już na pewno nie był brutalny. Może nadawał się na żółtą kartkę. Wydaje mi się, że na decyzję sędziego mogły wpłynąć dyskusje toczące się wokół fauli Jordana Pickforda i Richarlisona. Jeśli naprawdę tak było, to jest niesprawiedliwe. Na pewno odwołamy się od decyzji - powiedział po spotkaniu Carlo Ancelotti.

Everton stracił obrońcę tylko na jedno spotkanie. Premier League podjęło decyzję

Początkowo Lucas Digne miał być wykluczony z najbliższych trzech spotkań w Premier League. We wtorek pojawiło się jednak oficjalne oświadczenie Evertonu, w którym poinformowano o zmniejszeniu kary do jednego meczu "po tym, jak niezależna komisja regulacyjna podtrzymała zarzut wyraźnie przesadnej kary" - czytamy na stronie klubu.

W związku z tym Lucas Digne nie zagra w najbliższym meczu z Newcastle United (1 listopada). 27-latek będzie natomiast dostępny w następnym meczu Premier League, w którym Everton zagra na własnym stadionie z Manchesterem United.