Łukasz Fabiański zatrzymał Manchester City! "Polak uratował nam tyłki"

Manchester City nie był w stanie pokonać na wyjeździe West Hamu United (1:1), a duża w tym zasługa Łukasza Fabiańskiego, który popisał się kilkoma świetnymi interwencjami.

Bramkę jako pierwsi zdobyli gospodarze. Już w 18 minucie spotkania Vladimír Coufal dośrodkował w pole karne, a Michail Antonio przewrotką pokonał Edersona, bramkarza Manchesteru City. Goście wyrównali dopiero po przerwie, gdy Joao Cancelo zagrał wzdłuż bramki a Phil Foden obrócił się z piłką, a następnie pokonał Łukasza Fabiańskiego. Więcej razy Polak nie dał się pokonać.

Fabiański bohaterem

Fabiański zaliczył aż sześć udanych interwencji, szczególnej urody było wygrane starcie sam na sam z Raheemem Sterlingem w ostatnich minutach spotkania. Statystyczny portal whoscored.com przyznał Polakowi notę "7.6" (skala 1-10). Żaden piłkarz West Hamu nie miał lepszej oceny. Wyższą notę miał tylko Joao Cancelo z Manchesteru (7.7).

"Kocham Fabiańskiego tak mocno, że aż nie mogę sobie z tym poradzić", "Fabiański powinien zostać graczem meczu!", "Fabiański uratował nasze tyłki" - to tylko część wpisów kibiców West Hamu

West Ham po sześciu kolejkach ma osiem punktów. Manchester City ma tyle samo "oczek" ale rozegrał mecz mniej.