Długo na to czekaliśmy! Kadrowicz Brzęczka wraca na boisko! Jest w kadrze meczowej!

Krystian Bielik wraca do gry po zerwaniu więzadeł krzyżowych! Znakomite informacje dotyczące polskiego defensywnego pomocnika przekazał trener Derby County, Phillip Cocu.

- Grałem na środku obrony. W pewnym momencie rywal minimalnie wypuścił piłkę przed siebie, więc myślałem, że dobiegnę do niej pierwszy i ją przechwycę. Gracz Tottenhamu okazał się jednak szybszy, tracił piłkę i jednocześnie zmienił kierunek biegu. Żeby go dogonić, musiałem zrobić to samo, ale wtedy kolano mi uciekło i stało się. Sam nie wiem, czy była szansa uniknąć tego zdarzenia, lepiej do tego nie wracać - opisał szczegóły zdarzenia, po którym Krystian Bielik wypadł z gry na długie miesiące z powodu zerwanych więzadeł krzyżowych w kolanie.

Zobacz wideo "Michniewicz ma przeciwko sobie Żyletę. Pokazały to transparenty"

Mesut Oezil wydał oświadczenie po decyzji Arsenalu. Ma wielki żal do klubuMesut Oezil wydał oświadczenie po decyzji Arsenalu. Ma wielki żal do klubu

Krystian Bielik, po ponad dziewięciu miesiącach przerwy będzie miał okazję wystąpić w spotkaniu swojego zespołu. Phillip Cocu, trener Derby County, przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że polski defensywny pomocnik wystąpi w drużynie U-23, w meczu z Southampton. Wraz z nim w składzie znajdzie się m.in. Jordon Ibe, który także powraca do gry po bardzo długiej przerwie - ostatni raz wystąpił we wrześniu ubiegłego roku, a we wrześniu tego roku trafił do Derby County.

WBA podjęło decyzję ws. Kamila Grosickiego! Został skreślonyWBA podjęło decyzję ws. Kamila Grosickiego! Został skreślony

Krystian Bielik może nadal liczyć na walkę o powrót do reprezentacji Polski. W momencie kontuzji był jednym z pewniaków do wyjazdu na Euro 2020. Pandemia koronawirusa sprawiła, że turniej finałowy przełożono, co daje szanse 22-latkowi na powrót do formy i walkę o wyjazd na mistrzostwa Europy, w których mógłby wspomóc reprezentację Polski, prowadzoną przez Jerzego Brzęczka.

Więcej o: