Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wyciekły zaskakujące szczegóły dot. Garetha Bale'a. Wyłamał się jako jedyny

Jak podaje "Cadena SER", Gareth Bale był jedynym piłkarzem Realu Madryt, który nie zgodził się na obniżkę wynagrodzeń o 10 proc. w sezonie 2019/20 wywołaną pandemią koronawirusa.

Dyrektor generalny zespołu z Madrytu Jose Angel Sanchez wyjaśnił zawodnikom potrzebę poświęcenia części pensji, a Sergio Ramos był mediatorem w negocjacjach. Hiszpańskie media ujawniły zaskakujący fakt, że Gareth Bale jako jedyny odmówił obniżenia wynagrodzenia w sezonie 2019/20.

Zobacz wideo

Gareth Bale jako jedyny nie zgodził się na obniżkę pensji w Realu Madryt

Cadena SER poinformowała, że Walijczyk powiedział, że nie był skłonny zrezygnować z żadnej wypłaty po konsultacjach z osobą ze swojego otoczenia. Oprócz 10-procentowej obniżki płac gracze Realu Madryt zgodzili się zrezygnować ze swoich premii za zwycięstwo w rozgrywkach La Liga. Dali również tymczasowe zielone światło dla kolejnego, tym razem 20-procentowego obniżenia wynagrodzenia w przyszłości.

Gareth Bale, zanim odszedł z Realu Madryt do Tottenhamu na zasadzie rocznego wypożyczenia w letnim oknie transferowym, inkasował w zespole Królewskich aż 17 mln euro za sezon. Obecnie część jego pensji płaci zespół z Madrytu, a część ekipa z Londynu.

Bale w Madrycie spędził siedem lat. Przechodził w 2013 roku z Tottenhamu za rekordowe wówczas 100 mln euro. W Madrycie Walijczyk dwukrotnie zdobył mistrzostwo Hiszpanii i cztery razy wygrał Ligę Mistrzów, strzelając w spotkaniach finałowych tych rozgrywek trzy gole. Łącznie w Realu rozegrał 251 meczów, w których zdobył 105 bramek i zanotował 68 asyst.

W niedzielę Bale zadebiutował w Tottenhamie pod wodzą Jose Mourinho. Walijczyk wszedł na murawę w 72. minucie, gdy jego zespół prowadził aż 3:0, a mimo tego "Koguty" nie zdołały utrzymać trzybramkowej przewagi i w końcówce straciły aż trzy bramki z West Hamem.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj także: