Manchester City znalazł sposób na transfer Messiego? Nie chce czekać na koniec kontraktu

Manchester City chce już w styczniu ściągnąć Leo Messiego do swojego zespołu. Angielski klub jest gotów złożyć Barcelonie zaskakującą ofertę, aby nie czekać do końca sezonu na transfer Argentyńczyka.

Leo Messi mógł już latem odejść z Barcelony, jednak nie zdecydował się ostatecznie na rozwiązanie swojego kontraktu, kończącego się latem 2021 roku. Szanse na jego przedłużenie są już niewielkie, z czego chce skorzystać Manchester City, gdzie Argentyńczyk mógł trafić już w tym roku.

Zobacz wideo "Teraz powinien być spokój wokół kadry Brzęczka, nie będzie hejtu ani krytyki"

Manchester City wpadł na nowy pomysł, w jaki sposób mógłby pozyskać Leo Messiego wcześniej niż przed końcem jego kontraktu. Angielski klub jest gotowy zaoferować Barcelonie 15 milionów funtów, licząc, że władze "Dumy Katalonii" będą chciały zarobić cokolwiek na Argentyńczyku, zanim ten będzie mógł odejść z klubu za darmo - informuje "Daily Star".

Jak dodają angielskie media, Manchester City musi jednak liczyć się z koniecznością zapłaty bardzo wysokiej pensji Messiemu. Omar Berrada, dyrektor operacyjny City, miał jednak potwierdzić, że angielski klub ma już zabezpieczone środki na wypadek transferu Argentyńczyka na początku przyszłego roku.

Przeczytaj także:

Więcej o: