Dramat Virgila van Dijka! Pierwsze informacje o kontuzji brzmią jak wyrok

Virgil van Dijk zerwał więzadła krzyżowe przednie w kolanie i może pauzować nawet siedem-osiem miesięcy - informuje beIN Sport.

- Kontuzja Virgila van Dijka? Nie wiem, jak bardzo jest poważna, ale nie wygląda to zbyt dobrze - powiedział Juergen Klopp, trener Liverpoolu, który w sobotnich derbach zremisował 2:2 z Evertonem. Szkoleniowiec The Reds nie powiedział zbyt wiele, ale dziennikarze stacji beIN Sport poinformowali, że uraz Holendra jest bardzo poważny. Że zerwał więzadła krzyżowe przednie w kolanie i może pauzować nawet siedem-osiem miesięcy.

Dwie kontuzje w Liverpoolu po derbach z Evertonem

Van Dijk kontuzji nabawił się na początku meczu z Evertonem. W 8. minucie pewnie byłby nawet rzut karny, gdyby nie VAR, który zasygnalizował sędziemu, że zdemolowany przez Jordana Pickforda obrońca Liverpoolu chwilę wcześniej był na spalonym. Bramkarz Evertonu nie zobaczył jednak nawet żółtej kartki, ale van Dijk zderzenie z nim przypłacił kontuzją - w 11. minucie zastąpił go Joe Gomez.

Van Dijk to niejedyny piłkarz Liverpoolu, który doznał kontuzji w meczu z Evertonem. Urazu, o czym poinformował Klopp na pomeczowej konferencji, nabawił się także Thiago Alcantara. W 90. minucie, kiedy czerwoną kartkę za faul na nim zobaczył Richarlison.

Everton cały czas liderem Premier League

Sobotni remis w derbach Liverpoolu sprawia, że to Everton nadal jest liderem Premier League. Ma 13 punktów, o trzy więcej od Liverpoolu, który kolejny ligowy mecz zagra z Sheffield United (24 października, godz. 21). Everton zmierzy się z Southampton (25 października, godz. 15). Wcześniej, bo już w środę o 21, piłkarze Kloppa zagrają pierwszy mecz w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Polecą do Amsterdamu, gdzie zmierzą się z Ajaxem.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl