Szalone derby Liverpoolu! "VAR naprawdę wysysa życie z piłki nożnej"

Everton nadal jest liderem Premier League. W sobotę, po bardzo emocjonujących derbach, zremisował z Liverpoolem 2:2.

Jeszcze w 92. minucie wydawało się, że Everton tego meczu nawet nie zremisuje. Jordan Henderson wykorzystał wtedy podanie Sadio Mane z lewego skrzydła i pokonał Jordana Pickforda. Liverpool ucieszył się z bramki, ale radość trwała krótko, bo VAR zasygnalizował, że chwilę wcześniej Mane był na spalonym. "VAR naprawdę wysysa życie z piłki nożnej" - napisał od razu na Twitterze Gary Lineker, były wybitny angielski napastnik i król strzelców mundialu w 1986 roku.

VAR reagował też w pierwszej połowie

Ale spalony był. Minimalny, ale jednak. I to też był dobry mecz. Zaczął się lepiej dla Liverpoolu, bo już w 3. minucie gola strzelił Mane. W 8. minucie pewnie byłby rzut karny, gdyby nie VAR, który zauważył, że zdemolowany przez Pickforda Virgil van Dijk chwilę wcześniej był na spalonym. Bramkarz Evertonu nie zobaczył nawet żółtej kartki, ale zderzenie było na tyle bolesne, że van Dijk nie był w stanie kontynuować gry (zastąpił go Joe Gomez).

A potem trafił Everton: w 19. minucie gola głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelił Michael Keane. Zaraz po przerwie Liverpool ruszył do ataku, ale gospodarze też byli blisko zdobycia kolejnej bramki. I w końcu ją zdobyli, ale najpierw trafił Liverpool. W 72. minucie Yerry Mina we własnym polu karnym kopnął piłkę wprost pod nogi Mohameda Salaha, który uderzył bez przyjęcia, z woleja, nie dając szans Pickfordowi.

To nie był koniec emocji. W 82. minucie Lucas Digne dograł piłkę z lewego skrzydła, a Dominic Calvert-Lewin głową doprowadził do wyrównania. Everton, który kończył ten mecz w dziesiątkę (w 90. minucie za brzydki faul na Thiago z boiska wyleciał Richarlison), zremisował z Liverpoolem 2:2 i po pięciu kolejkach wciąż jest liderem Premier League. Ma 13 punktów, o trzy więcej od Liverpoolu, który kolejny ligowy mecz zagra z Sheffield United (24 października, godz. 21). Everton zmierzy się z Southampton (25 października, godz. 15).

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl