87. minuta, rzut wolny, do piłki podchodzi Wayne Rooney. Mistrz [WIDEO]

Kapitalny gol Wayne'a Rooney'a zapewnił Derby County cenne wyjazdowe zwycięstwo w meczu z Norwich w 4. kolejce Championship. Kamil Jóźwiak grał przez 80 minut w barwach Derby.

W 52. minucie gospodarze stanęli przed wielką szansą na objęcie prowadzenia. Sędzia wskazał na 11. metr, a do rzutu karnego podszedł Teemu Pukki. Fiński napastnik zmarnował jedenastkę. Gdy wydawało się, że spotkanie Norwich - Derby zakończy się remisem, nadeszła 87. minuta.

Goście wykonywali rzut wolny sprzed pola karnego. Piłkę ustawił sobie Wayne Rooney. Były reprezentant Anglii kapitalnym strzałem pokonał Tima Krula, zapewniając Derby zwycięstwo 1:0. To pierwsze punkty w nowym sezonie dla gości. Po tej wygranej zespół Rooneya jest na 19. miejscu w tabeli Championship. Norwich jest cztery lokaty wyżej.

Zobacz kapitalną bramkę Wayne'a Rooney'a:

Kamil Jóźwiak zagrał od początku w barwach Derby i został zmieniony w 80. minucie. Polski skrzydłowy przed sezonem przeniósł się na Wyspy, opuszczając zespół Lecha Poznań. To był trzeci występ Jóźwiaka na zapleczu Premier League. Ma na koncie jedną asystę w debiucie z Luton (1:2). W meczu z Norwich ustawiony był na lewym skrzydle. Bywał aktywny, choć jego drużyna przez większość spotkania była zmuszona do obrony.

Kamil Jóźwiak jest wśród zawodników powołanych przez selekcjonera Jerzego Brzęczka na najbliższe mecze z Finlandią, Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl