Manchester City zdeklasowany na własnym stadionie! Aż siedem goli w hicie kolejki

Leicester City pokonało na wyjeździe Manchester City aż 5:2 w trzeciej kolejce Premier League. Hat-trickiem popisał się Jamie Vardy.

Mecz w Manchesterze znakomicie zaczął się dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie już w 4. minucie dzięki trafieniu Riyada Mahreza. Wraz z upływem czasu do głosu coraz częściej dochodzili jednak goście, którzy wyrównali w 37. minucie za sprawą Jamiego Vardy'ego, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Kyle'a Walkera.

Po przerwie na boisku rządzili goście. W 54. minucie z prawej strony podał Timothy Castagne, a pięknym uderzeniem piętą prowadzenie Leicester City dał Vardy.

Cztery minuty później Vardy skompletował hat-tricka. Anglik wykorzystał drugi rzut karny. Tym razem został on podyktowany po faulu Erica Garcii. W 77. minucie czwartego gola dla Leicester City strzelił James Maddison, który popisał się pięknym uderzeniem z dystansu.

W 84. minucie bramkę na 2:4 zdobył Nathan Ake, jednak nadzieje gospodarzy na punkt nie trwały długo. W 88. minucie wynik spotkania ustalił Youri Tielemans, który wykorzystał trzeci rzut karny podyktowany w tym meczu. Tym razem winowajcą był faulujący Benjamin Mendy.

Po trzech meczach Leicester City ma komplet punktów i jest liderem ligi. Manchester City rozegrało jedno spotkanie mniej i z trzema punktami na koncie zajmuje 13. pozycję.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl