Drużyna Grosickiego prowadziła 3:0 do przerwy z Chelsea, ale nie wygrała

Klub Kamil Grosickiego, West Bromwich Albion prowadził z Chelsea już 3:0 po 45 minutach gry, ale nie zdołał odnieść zwycięstwa. W drugiej połowie szalona pogoń zespołu Franka Lamparda dała The Blues remis 3:3 w 93. minucie!

Fantastycznie rozpoczęło się spotkanie dla West Bromwich Albion. Już w 4. minucie Callum Robinson po długim rogu zaskoczył Willy'ego Caballero. Dwadzieścia jeden minut później irlandzki napastnik miał na koncie dublet. Tym razem wykorzystał fatalny błąd Thiago Silvy i pognał sam na bramkę rywali, podwyższając na 2:0. Zaledwie dwie minuty później WBA prowadził już 3:0! Po rzucie rożnym Darnell Furlong dograł piłkę głową do Kyle'a Bartley'a, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

Chelsea przegrywała już 0:3, ale w drugiej połowie odrobiła straty. Wyrównujący gol w 93. minucie!

Chelsea wzięła się za odrabianie strat w drugiej połowie. Najpierw na 3:1 kapitalnie przymierzył z dystansu Mason Mount. W 70. minucie kombinacyjną akcję pomiędzy Kaiem Havertzem, a Callumem Hudsonem-Odoi, skutecznie sfinalizował ten ostatni. To nie był jednak koniec emocji! W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w ogromnym zamieszaniu podbramkowym do siatki trafił Tammy Abraham, ratując remis!

Co ciekawe, w całym meczu gospodarze oddali zaledwie trzy celne uderzenia na bramkę Chelsea, natomiast zespół Franka Lamparda aż 10, z czego siedem razy musiał interweniować bramkarz WBA, Sam Jonhstone.

Chelsea niespodziewanie zremisowała z beniaminkiem 3:3, chociaż londyńczycy powinni się cieszyć, że wywalczyli jeden punkt, patrząc na wynik po pierwszej połowie. Ekipa Franka Lamparda po 3. kolejkach ma na koncie 4 punkty i zajmuje 6. miejsce w tabeli po sobotnich meczach, natomiast WBA plasuje się na 16. miejscu z jednym punktem. Po raz kolejny w drużynie West Bromu zabrakło Kamila Grosickiego, który zmaga się z urazem.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl