Współwłaściciel West Hamu ocenił transfer Łukasza Fabiańskiego. Jednoznacznie

- W poprzednim układzie byłem zadowolony tylko z dwóch transferów. Byli to Issa Diop i Łukasz Fabiański - powiedział współwłaściciel West Hamu United, David Sullivan.

Manuel Pellegrini trenerem West Hamu United został 22 maja 2018 roku. Wraz z chilijskim trenerem do klubu trafił Mario Husillos, który został mianowany dyrektorem sportowym. Para przeprowadziła transfery o łącznej wartości ponad 170 milionów funtów. Do West Hamu trafili wtedy Łukasz Fabiański, Jack Wilshere, Andriy Yarmolenko, Fabian Balbuena, Felipe Anderson, Lucas Perez, Carlos Sanchez, Xande Silva, Issa Diop, i Ryan Fredericks.

Zobacz wideo Najważniejsze zadanie Michniewicza. "Jeśli mu się nie uda, będzie miazga" [SEKCJA PIŁKARSKA #64]

Współwłaściciel West Hamu zadowolony z Fabiańskiego

Mimo tak potężnego wsparcia na rynku transferowym Pellegrini zawiódł w roli trenera West Hamu. Chilijczyk stracił pracę w grudniu 2019 roku, wygrywając zaledwie 37,5 procenta meczów. Wraz z nim z klubu odszedł Husillos, a do Londynu wrócił David Moyes, który pracował w West Hamie od listopada 2017 roku do maja 2018 roku.

- W poprzednim układzie byłem zadowolony tylko z dwóch transferów. Byli to Diop i Fabiański. Namawiałem trenera, żeby ich sprowadził, bo obu ich bardzo lubię. Żałuję, że nie zatrzymałem części pozostałych transferów - powiedział współwłaściciel West Hamu, David Sullivan w rozmowie z talkSport.

- Goniąc za marzeniami sprowadziliśmy piłkarzy, którzy nie poprawili naszej jakości. Fani chcieli, bym oprócz znanego, bardzo dobrego trenera, sprowadził też dyrektora sportowego. Ten projekt się nie udał. Teraz wróciliśmy do korzeni, do brytyjskiego trenera, który sam wybiera zawodników i ma ostateczne zdanie przy sprowadzaniu ich - zakończył Sullivan.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: