Kolejny klub Premier League w amerykańskich rękach? Trwają negocjacje

Kolejny klub z Premier League może zostać wykupiony przez Amerykanów z grupy ALK Capital LLC. Reuters poinformował o prowadzonych rozmowach w sprawie transakcji dotyczącej Burnley.

Niedawno pojawiały się plotki, że amerykańska firma zainwestuje w West Ham oraz Southampton. Członkowie ALK Capital LLC mieli zostać większościowymi udziałowcami, wprowadzić do klubów prywatnych inwestorów, a także dostać role dyrektorskie w ich zarządach. Podobnie wyglądają ich możliwości przy wejściu do Burnley. 

Zobacz wideo W Legii jak u Kononowicza: nie ma grania, nie ma biegania, nie ma niczego

Amerykanie chcą kupić Burnley. To właściciele Sheffield United

Grupa w zeszłym roku pozyskała inny klub Premier League, Sheffield United. ALK Capital LLC jest zarządzana przez Alana Pace'a, byłego prezesa klubu Real Salt Lake grającego w amerykańskiej lidze MLS. Jest uważany za człowieka, który wprowadził na brytyjski rynek produkty związane ze skautingiem - programy AiScout i Player Lens. 

Aktualnie właścicielami Burnley są prezes klubu Mike Garlick (49,24 procent udziałów) oraz Johna Banaszkiewicza (28,2 procent). W poprzednim sezonie drużynie udało się zakończyć sezon na świetnym dziesiątym miejscu. W obecnych rozgrywkach po jednym rozegranym meczu zawodnicy Seana Dyche'a nie zdobyli jeszcze punktu - przegrali 2:4 z Leicester

Przeczytaj także:

Więcej o: