Chciał się popisać efektownym zagraniem. Znokautował rywala i wyleciał z boiska [WIDEO]

Brighton wygrało z Newcastle 3:0 (2:0) w wyjazdowym spotkaniu drugiej kolejki Premier League. Najciekawszym wydarzeniem meczu nie była jednak żadna z bramek, a czerwona kartka, którą Yves Bissouma dostał za nieudaną próbę zagrania piłki tzw. skorpionem.

Brighton świetnie zaczęło mecz z Newcastle i już w siódmej minucie spotkania prowadziło 2:0 po dwóch golach Neala Maupaya. Trzecią bramkę w 83. minucie dołożył Aaron Connolly i wydawało się, że nic ciekawego w tym spotkaniu się już wydarzy. To sześć minut później postanowił zmienić Yves Bissouma.

Czerwona kartka za nieudanego "skorpiona". Bissouma wyleciał z boiska tuż przed końcem meczu

Malijczyk walczył o piłkę w polu karnym z obrońcą Newcastle, Jamalem Lewisem i w pewnym momencie zauważył, że może spróbować zagrania "skorpionem". Uniósł zatem nogę i chciał trafić w piłkę piętą, ale ta już spadała na ziemię, a Bissouma przez przypadek uderzył Lewisa w twarz. Sędzia sprawdził sytuację na VARze i chwilę później pokazał piłkarzowi czerwoną kartkę.

Wynik spotkania już się nie zmienił i dzięki zwycięstwu 3:0 Brighton jest na ósmym miejscu w tabeli Premier League z trzema punktami. Newcastle także ma trzy punkty, ale jest jedenaste. W trzeciej kolejce ci pierwsi zagrają z Manchesterem United u siebie, a Newcastle czeka wyjazdowy mecz z Tottenhamem