Wysoka porażka zespołu Kamila Grosickiego. Polaka nawet nie było na ławce. Gol Jamesa

Everton rozbił West Bromwich 5:2 w 2. kolejce Premier League. Kamila Grosickiego nie było nawet na ławce gości. Dla gospodarzy trafił zaś m.in. James Rodriguez.

Kiepski początek sezonu dla West Bromwich Albion i Kamila Grosickiego. Beniaminek Premier League przegrał w 2. kolejce z Evertonem aż 2:5. To druga porażka w lidze zespołu prowadzonego przez Slavena Bilicia.

Goście prowadzili od 10. minuty gdy trafienie zanotował Grady Diangana. W 31. minucie wyrównał Dominic Calvert-Lewin, a w 45. minucie gola strzelił James Rodriguez. To pierwszy gol Kolumbijczyka dla Evertonu. Przed tym sezonem Rodriguez przeniósł się na stałe na Wyspy, odpuszczając Real Madryt po 6 latach.

W 47. minucie Matheus Pereira wyrównał na 2:2. W 54. minucie gospodarze znów prowadzili, gdy trafił Michael Keane. Osiem minut później drugiego gola w meczu strzelił Calvert-Lewin. W 66. minucie napastnik Evertonu skompletował hat-tricka.

Problemy Evertonu i Grosickiego

Everton jest w tym momencie liderem Premier League, ma komplet sześciu punktów. WBA jest na ostatnim miejscu w tabeli. Problemy ma także Kamil Grosicki. W pierwszej kolejce Premier League z Leicester (0:3) przesiedział cały mecz na ławce. Spotkanie z Evertonem oglądał zaś z trybun. Zagrał 55 minut w meczu Pucharu Ligi Angielskiej z Harrogate Town (3:0).