Imponujące zwycięstwo Arsenalu na początek sezonu Premier League

Arsenal pokonał na wyjeździe Fulham 3:0 w pierwszym meczu nowego sezonu Premier League.

Zaledwie ośmiu minut potrzebował Arsenal, by objąć prowadzenie w wyjazdowym meczu z beniaminkiem ligi. Na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Granit Xhaka, piłka po drodze odbiła się od obrońców Fulham i trafiła pod nogi Williana. Debiutujący w londyńskim zespole Brazylijczyk w zamieszaniu w polu karnym ostatecznie skierował piłkę do Alexandre'a Lacazette'a, który zdobył pierwszą bramkę w sezonie 2020/21.

Drugiego gola Arsenal strzelił tuż po przerwie. W 49. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Willian, a bramkę zdobył inny debiutant w zespole Mikela Artety, Gabriel. Osiem minut później londyńczycy prowadzili już 3:0. Po kolejnej asyście Williana bardzo ładnym strzałem z dystansu popisał się Pierre-Emerick Aubameyang.

Następny mecz Arsenal zagra za tydzień, kiedy w sobotę podejmie West Ham United. Tego samego dnia Fulham zagra na wyjeździe z innym beniaminkiem, Leeds United.