Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pierwszy duży transfer Manchester United tego lata! 39 mln euro za pomocnika

Donny Van de Beek opuszcza Ajax Amsterdam! Dziewięciokrotny reprezentant Holandii trafi do Manchesteru United, kótry zapłaci za niego 39 milionów euro.

Donny Van de Beek był jednym z bohaterów Ligi Mistrzów z sezonu 18/19, gdy Ajax odpadł dopiero w półfinale. Środkowy pomocnik ostatecznie został w Amsterdamie na kolejny sezon (19/20), choć interesowały się nim największe kluby, jak Manchester United, Real Madryt czy Juventus. Holender jednak rozegrał kolejny niezły sezon. Licząc wszystkie rozgrywki, strzelił 10 goli i zaliczył 11 asyst. Tego lata już bardzo naciskał na transfer, więc Ajax sprzedał do do Manchesteru za 39 milionów euro. Holender podpisał pięcioletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.

Zobacz wideo Ćwiąkała: Nie jest jeszcze wykluczone, że Messi zmieni zdanie [Sekcja Piłkarska #61]

"Van de Beek ma odpowiedni charakter"

- Chyba nie muszę wyjaśniać, czemu skorzystałem z tej oferty. Chciałbym podziękować Ajaksowi, bo tam się wychowałem i mam niesamowitą więź z klubem, ale jestem gotów, by zrobić kolejny krok w karierze. Chcę występować na najwyższym poziomie. Słyszałem wiele dobrego o niesamowitej atmosferze na Old Trafford. Nie mogę się doczekać debiutu. W Manchesterze jest pełno wspaniałych pomocników. Mogę się od nich uczyć, ale wierzę, że też coś pozytywnego wniosę do grupy - mówi Van de Beek na konferencji prasowej.

- Donny ma wszystkie techniczne atrybuty potrzebne do gry w tym zespole. Ma także niezbędną osobowość i odpowiedni charakter, aby odnieść sukces w Manchesterze - powiedział trener Ole Gunnar Solskjaer. To pierwszy głośny transfer United tego lata.