Są szczegóły najlepszej oferty dla Leo Messiego! Informacje zwalają z nóg

Trzy lata gry w Manchesterze City, a potem przeprowadzka na co najmniej dwa lata do Nowego Jorku i występy w drużynie MLS. Tak ma wyglądać przyszłość Leo Messiego. A zarobki piłkarza zwalają z nóg.

To już niemal pewne: Leo Messi odejdzie latem z Barcelony. Prawnicy Argentyńczyka przekonują, że już jest wolnym zawodnikiem, z kolei klub oraz władze ligi hiszpańskiej uważają, że wciąż ma ważną umowę z Barcą. To jednak nie przeszkadza mu negocjować z ws. indywidualnego kontraktu z Manchesterem City, który jest najpoważniejszym kandydatem do zatrudnienia Messiego.

Zobacz wideo Pirlo zastąpił Sarriego w Juventusie. "Żyją nadzieją, że będą mieli swojego Guardiolę"

500 milionów euro dla Messiego

Jak informuje Tancredi Palmeri, dziennikarz beIN Sports, 33-latek może liczyć na kosmiczne pieniądze. Khaldoon Al Mubarak z rodziny królewskiej ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, który jest właścicielem Manchesteru City oraz New York City FC, planuje mu zaoferować pięcioletnią współpracę, na mocy której Messi zgarnie 500 milionów euro. Messi miałby na trzy lata przejść do Manchesteru na trzy sezony, a za każdy otrzymałby 50 mln euro rocznie netto.

Następnie na dwa lata miałby trafić do zespołu z Nowego Jorku, gdzie jego zarobki się nie zmienią. Jednak za sam podpis miałby zgarnąć ćwierć miliarda euro. Taka konstrukcja umowy sprawi, że kluby nie będą miały kłopotów z Finansowym Fair Play.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.