Oficjalnie: Chelsea wydała 50 mln funtów na nowego piłkarza

Chelsea potwierdziła transfer nowego zawodnika. Do drużyny z Londynu trafił Ben Chilwell. Według brytyjskich mediów klub ma zapłacić Leicester za angielskiego obrońcę 50 milionów funtów.

Chilwell podpisał z Chelsea pięcioletni kontrakt. - Cieszę się, że dołączę do Chelsea w tym wyjątkowo ekscytującym dla tego klubu czasie - powiedział 23-latek cytowany na oficjalnej stronie londyńskiego klubu. - Nie mogę się doczekać, żeby dołączyć do zespołu Franka Lamparda, walcząc o sukcesy w przyszłym sezonie - stwierdził. 

Zobacz wideo "Bayern przygotowuje się na finał 2023 i Lewandowski do tego finału dotrwa"

Ben Chilwell zawodnikiem Chelsea. Media sugerują kwotę 50 milionów euro

To trzeci duży transfer Chelsea przed nowym sezonem Premier League. Wcześniej do klubu dołączyli Timo Werner, który opuścił RB Lipsk i Hakim Ziyech z Ajaxu Amsterdam. Za pozostałych zawodników musieli zapłacić 85 milionów funtów. Klub nie poinformował oficjalnie, ile kosztował ich Chilwell, ale według brytyjskich mediów to kwota 50 milionów funtów - taka sama, jak w przypadku Wernera. 

Ben Chilwell w barwach Leicester zagrał w 99 spotkaniach angielskiej Premier League przez 5 lat spędzonych w pierwszej drużynie. Jest wychowankiem klubu, a w listopadzie 2015 roku został wypożyczony do Huddersfield. Do Leicester wrócił w styczniu 2016 roku. 

Przeczytaj także:

Więcej o: