Tak złej serii Manchester United nie miał od 31 lat!

Porażka z Sevillą w półfinale Ligi Europy oznacza, że Manchester United już trzeci sezon z rzędu zakończył bez trofeum. Takiej serii klub z Old Trafford nie miał od połowy lat 80. minionego wieku.

W niedzielę Manchester United przegrał 1:2 z Sevillą w półfinale Ligi Europy. Chociaż zespół Ole Gunnara Solskjaera prowadził od 9. minuty po golu Bruno Fernandesa z rzutu karnego, to o awansie hiszpańskiej drużyny zdecydowały bramki Suso oraz Luuka de Jonga.

Porażka z Sevillą jest dla Manchesteru United trzecim nieudanym półfinałem w sezonie 2019/20. Wcześniej drużyna Solskjaera przegrała na tym etapie w Carabao Cup z Manchesterem City oraz w Pucharze Anglii z Chelsea. Zespół z Old Trafford zajął też trzecie miejsce w Premier League.

Sezon 2019/20 jest więc już trzecim z rzędu, który Manchester United kończy bez trofeum. Tak złej passy klub z Old Trafford nie miał od lat 80. minionego wieku. Po raz ostatni na jakikolwiek triumf Manchester United czekał między 1985 a 1989 rokiem.

Ostatnim trofeum zdobytym przez "Czerwone Diabły" jest Liga Europy, w której United triumfowali w sezonie 2016/17. W tych samych rozgrywkach zespół prowadzony jeszcze przez Jose Mourinho sięgnął po Carabao Cup.