Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nie będzie koronawirusowej przeceny za gwiazdę. "Najlepszy piłkarz, jakiego mieliśmy"

- Nie będzie koronawirusowej przeceny na Kaia Havertza - stwierdził dyrektor sportowy Bayeru Leverkusen, Rudi Voeller w rozmowie dla dziennika "La Gazetta dello Sport" o ewentualnym transferze niemieckiego pomocnika, o którego ma się starać m.in. Chelsea.

Od dłuższego czasu pojawiają się spekulacje i doniesienia dotyczące ewentualnego transferu Kaia Havertza z Bayeru Leverkusen do Chelsea. W końcówce lipca włoski dziennikarz Fabrizio Romano informował, że przenosiny Niemca do klubu Premier League miały być coraz bliżej finalizacji. - Rozpoczęły się oficjalne rozmowy między Chelsea i Bayerem Leverkusen w sprawie transferu Havertza - podawał Romano. 

Zobacz wideo Serie A. AC Milan - Cagliari 3:0. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

Dyrektor sportowy Bayeru: Nie będzie koronawirusowej przeceny przy transferze Havertza

Dziennikarze "La Gazetta dello Sport" porozmawiali z dyrektorem sportowym Bayeru Leverkusen, Rudim Voellerem, który twierdzi, że transfer jest możliwy, choć utrzymuje, że oficjalnych rozmów nie prowadzili jeszcze z żadnym klubem. - Ale to najprawdopodobniej kwestia czasu, bo zdajemy sobie sprawę, że jest na listach życzeń wielu sporych klubów - zaznaczył Voeller. 

Działacz jest zachwycony umiejętnościami młodego pomocnika. - Dla mnie to najlepszy zawodnik, jakiego mieliśmy w Bayerze. Oczywiście byli tu Emerson, Ballack, Ze Roberto czy Toni Kroos, ale on jest ponad nimi. Na takiego artystę nie będzie koronawirusowej przeceny - ocenił. - Ma dwuletni kontrakt i jeśli ktokolwiek będzie chciał go kupić, musi zapłacić. Jeśli nie, zostanie tu i będzie szczęśliwy - mówił Voeller. 

Havertz w sezonie 2019/20 zagrał w 43 meczach Leverkusen we wszystkich rozgrywkach i strzelił w nich 17 goli oraz zanotował 9 asyst. Kontrakt Niemca z Bayerem jest ważny do końca czerwca 2022 roku.

Przeczytaj także: