Ani grosza mniej! Borussia stawia ultimatum w sprawie transferu Jadona Sancho

Manchester United ma czas do poniedziałku, aby zaoferować Borussii 120 milionów euro za Jadona Sancho. W innym przypadku Anglik zostanie w Dortmundzie na kolejny sezon - poinformował Jan Aage Fjortoft, znany norweski dziennikarz.

Kilka tygodni temu Andrea Agnelli, właściciel Juventusu, stwierdził, że pandemia koronawirusa zmieni rynek transferowy. Włoch przekonywał, że kluby nie będą latem szastały pieniędzmi na nowych piłkarzy, a raczej - wzorem NBA - będą się wymieniały zawodnikami. Wszystko jednak wskazuje, że uwaga Agnelliego nie dotyczy angielskich klubów. Jan Aage Fjortoft, norweski dziennikarz, donosi, że Jadon Sancho najprawdopodobniej zostanie zawodnikiem Manchesteru United. Pod warunkiem, że trzeci zespół Premier League do poniedziałku zaoferuje za niego 120 milionów euro. W innym przypadku Anglik zostanie w Borussii Dortmund na kolejny sezon.

Skrzydłowy BVB miał już dogadać się z "Czerwonymi Diabłami" w sprawie indywidualnego kontraktu, na mocy którego miałby zarabiać początkowo 140 tys. funtów. Jego pensja rosłaby z każdym rokiem, aż do sumy 200 tys. tygodniowo (umowa ma być ważna do 2025 roku). 

Zobacz wideo Lech zarobi miliony na transferach? "Jest duże zainteresowanie naszymi piłkarzami" [SEKCJA PIŁKARSKA #57]

Sancho trafił do Borussii w 2017 roku z Manchesteru City, mając zaledwie 17 lat. Dzięki regularnej grze w klubie skrzydłowy stał się jednym z najlepszych piłkarzy na swojej pozycji na świecie. W minionym sezonie Sancho rozegrał 44 mecze, w których strzelił 20 goli i zaliczył 20 asyst. Od dłuższego czasu mówi się o jego transferze, a najpoważniej zainteresowany Anglikiem jest właśnie Manchester. 

Przeczytaj także:

Więcej o: