Liverpool znalazł następcę Lovrena. 10 mln euro za obrońcę z Hiszpanii

Liverpool złożył ofertę transferową za środkowego obrońcę Realu Betis, Aissę Mandiego - informuje hiszpańskie radio "Cadena COPE". Mistrz Anglii poszukuje wzmocnienia po odejściu 31-letniego Chorwata - Dejana Lovrena.

Hiszpańskie radio poinformowało o zainteresowaniu Liverpoolu 28-letnim środkowym obrońcą Realu Betis. Według informacji opublikowanych przez hiszpańskie radio, władze mistrza Anglii chcą zapłacić za piłkarza 10 milionów euro. Niska cena za piłkarza spowodowana jest kończącym się kontraktem oraz brakiem chęci przedłużenia umowy. 

Zobacz wideo Skrót barażowego meczu o Premier League. Cardiff - Fulham 0:2 [ELEVEN SPORTS]

Liverpool szuka następcy Dejana Lovrena. Kluczem do transferu kończący się kontrakt

Jak informuje "Cadena COPE", Aissa Mandi ma zapisaną klauzulę wykupu na 30 mln euro, jednak tak niską kwotę transferu osiągnięto przez kończącą się umowę 28-letniego obrońcy.  Aktualny kontrakt piłkarza obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. Dodatkowo hiszpańskie radio dodaje, że reprezentant Algierii nie chce go przedłużyć.

Media podają także, że Real Betis potrzebuje dodatkowych funduszy, żeby opłacić swojego nowego trenera, Manuela Pellegriniego przed następnym sezonem. Aissa Mandi do hiszpańskiego klubu dołączył w lipcu 2016 roku. W zeszłym roku wygrał z reprezentacją Algierii Puchar Narodów Afryki.  

W sezonie 2017/18 był integralną częścią drużyny, która zajęła 6.miejsce w La Liga, zapewniając sobie awans do Ligi Europy.

Więcej o: