Nie będzie nowej potęgi w Premier League! Saudyjczycy zrezygnowali z zakupu klubu

Nie będzie nowej potęgi Premier League! Państwowe konsorcjum z Arabii Saudyjskiej zrezygnowało z zakupu Newcastle United - poinformował Dan Roan, dziennikarz BBC.

Mike Ashley, właściciel Newcastle, już od kilku lat usiłuje sprzedać klub, ale wydawało się, że dopiero teraz uda mu się ta sztuka. No właśnie, "wydawało się", bo Saudyjczycy zrezygnowali z transakcji. Ashley kupił klub w 2007 roku, gdy ten spadł do Championship. Brytyjski biznesmen zapłacił wówczas za niego 125 milionów funtów. Teraz inwestorzy z Arabii Saudyjskiej (na czele z Mohammedem bin Salmanem, następcą tronu) mieli zapłacić około 340 milionów funtów. Ale jednak zrezygnowali. Dlaczego?

- Uciekający czas nie był naszym sojusznikiem. Globalna niepewność jutra sprawiła, że negocjacje się przedłużały, a ostatecznie potencjalna inwestycja okazała się komercyjnie nieopłacalna - czytamy w uzasadnieniu decyzji.

Zobacz wideo Serie A. Sampdoria - Milan 1:4. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

Wycofanie się arabskiego konsorcjum sprawia, że rosną szansę na zakup klubu przez amerykańskiego przedsiębiorcę Henry'ego Maurissa, który chętnie przejąłby Newcastle.

W minionym sezonie Premier League "Sroki" zajęły 13. miejsce w tabeli. Mistrzem Anglii został Liverpool, który wyprzedził Manchester City, United oraz Chelsea.

Więcej o: