Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Klub Boruca może złożyć skargę po spadku z Premier League. Fatalny w skutkach błąd

Zarząd Bournemouth ma rozważać, czy w najbliższych dniach nie złożyć skargi na system goal-line, który nie uznał gola Sheffield United w meczu z Aston Villą. Gola, który dał gospodarzom tamtego meczu jeden z punktów na wagę utrzymania w Premier League.

W pierwszym meczu po powrocie Premier League po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa doszło do skandalu. Bramkarz Aston Villi, Orjan Nyland wpadł z piłką do bramki, a system goal-line nie wskazał, że przekroczyła linię bramkową. Sędzia nie uznał gola Sheffield United, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Zobacz wideo Skrót barażowego meczu o Premier League Cardiff - Fulham 0:2 [ELEVEN SPORTS]
Sędziowie nie otrzymali żadnej informacji mówiącej o jakiejkolwiek nieprawidłowości przy tej akcji od systemu goal-line, jak ma to zawsze miejsce zgodnie z ustalonym protokołem. Obraz rejestrowany przez siedem kamer rozmieszczonych wokół bramki był zasłonięty przez bramkarza, pozostałych zawodników i obramowanie bramki. Tak duży poziom braku widoczności nie zdarzył się w żadnym z wcześniejszych dziewięciu tysięcy meczów, w których użyto systemu - czytaliśmy w oświadczeniu firmy.

Aston Villa zdobyła dzięki temu jeden z punktów, który utrzymał ją w Premier League. Zespół Deana Smitha na koniec sezonu zajął 17. miejsce w tabeli, o punkt wyprzedzając Bournemouth, które spadło do Championship. Decyzja w meczu Aston Villi z Sheffield United była o tyle ważna, że gdyby klub z Birmingham miał na koniec sezonu tyle samo punktów co Bournemouth, to właśnie on spadłby z ligi. Wszystko przez to, że drużyna Artura Boruca skończyła sezon z lepszym bilansem bramkowym.

Zarząd Bournemouth ma przedyskutować, czy w najbliższym czasie złoży oficjalną skargę na działanie systemu goal-line, który w sytuacji z meczu Aston Villa - Sheffield United popełnił fatalny w skutkach błąd - taką informację podało BBC. Na razie nie wiadomo, czego żądałoby Bournemouth, ale wiadomo, że spadek do Championship wart jest co najmniej 100 milionów funtów.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .