Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Manchester United podbiera piłkarza rywalom. Superstrzelec odrzucił kontrakt City

Charlie McNeill niebawem ma zostać zawodnikiem Manchesteru United. Utalentowany napastnik odrzucił propozycję podpisania profesjonalnego kontraktu z jego obecnym klubem, Manchesterem City - informuje "Daily Mail".

Około 600 goli dla Manchesteru City strzelił Charlie McNeill na szczeblach młodzieżowych, na których dotychczas występował. 16-letni napastnik to jeden z największych talentów, jakie grały w akademii "The Citizens". Grały, bo młody napastnik dalszej przyszłości z "Obywatelami" nie wiąże.

Zobacz wideo Lech zarobi miliony na transferach? "Jest duże zainteresowanie naszymi piłkarzami" [SEKCJA PIŁKARSKA #57]

Manchester United podbierze piłkarza lokalnemu rywalowi? Na szczeblach młodzieżowych strzelił 600 goli

McNeill nie zaakceptował propozycji podpisania profesjonalnego kontraktu z Manchesterem City. Dziennikarze "Daily Mail" poinformowali, że taką decyzję piłkarz podjął dlatego, że zamierza podpisać umowę z największym rywalem City, Manchesterem United. Zdaniem dziennika rozmowy dotyczące kontraktu są już bliskie zakończenia.

McNeill będzie mógł przejść do United za darmo, ponieważ do tej pory grał jedynie na kontraktach juniorskich. Tak sprawa wygląda w teorii. Praktycznie jednak władze City mogą domagać się opłaty za wyszkolenie gracza, która może wynieść nawet ponad 10 mln funtów.

McNeill pożegnał się już z Manchesterem City, publikując wpis na Instagramie. - Dziękuję za wszystko, co stało się przez ostatnie 6 lat. Gra z tak wspaniałymi piłkarzami, zawarcie tak świetnych przyjaźni, to była przyjemność. Dziękuję trenerom i zawodnikom za pomoc w moim rozwoju jako piłkarza i człowieka. Życzę wszystkim wszystkiego najlepszego, dziękuję - napisał piłkarz, który od dziecka kibicował drużynie prowadzonej obecnie przez Ole Gunnara Solskjaera.

 

Przeczytaj także: