Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarz Liverpoolu odchodzi po sześciu latach. "Klopp to jeszcze lepszy człowiek niż menedżer"

Adam Lallana po sześciu latach rozstaje się z Liverpoolem. Pomocnik w pięknych słowach podziękował wszystkim za grę w ekipie z Anfield. - Nic, tylko miłość i uznanie przez ostatnie sześć lat. Dzięki niesamowitym ludziom, którzy sprawili, że czułem się tutaj jak w domu - napisał 32-latek na Instagramie.

O tym, że Adam Lallana opuści Anfield było wiadomo już od dawna. Liverpool nie zdecydował się na przedłużenie z nim umowy, która wygasa 31 lipca 2020 roku.

Zobacz wideo Udinese Calcio - Juventus FC 2:1. Skrót spotkania [ELEVEN SPORTS]

Piękna wiadomość Lallany i wyrazy podziękowania po 6-latach gry w Liverpoolu 

32-latek za pośrednictwem Instagrama opublikował wpis, w którym pożegnał się z Liverpoolem i podziękował wszystkim za czas spędzony w mieście Beatlesów. - Nic, tylko miłość i uznanie przez ostatnie sześć lat. Dzięki niesamowitym ludziom, którzy sprawili, że czułem się tutaj, jak w domu. Kibicom za zaakceptowanie mnie i sprawienie, że czułem się jak jeden z nich. Sztab trenerski światowej klasy - bez którego nic z tego, co osiągnęliśmy jako zawodnicy, nie byłoby możliwe. Nie mogę znaleźć słów, by wyrazić to, jak wiele oni dla mnie znaczą, są wszystkim! Brendanowi Rodgersowi zawsze będę wdzięczny, że dał mi ten przywilej, aby reprezentować ten klub. Juergenowi Kloppowi, który jest jeszcze lepszym człowiekiem niż menedżerem piłkarskim - napisał Lallana.

- Moim kolegom z drużyny, to moi bracia. Dzielenie się tą podróżą z tymi chłopakami, sprawiło, że poczułem się najszczęśliwszym facetem podczas meczów. Do Jordana Hendersona, to mój najlepszy przyjaciel! Nikt nie zasługuje na sukces bardziej niż ten facet.  [..] Mojej rodzinie, mojej żonie i dzieciom, mamie, tacie, siostrze i mojej drużynie. Sprawili, że dobre czasy były lepsze, a trudne czasy znośne. Jestem bardzo wdzięczny, że mogłem być częścią tego wyjątkowego miejsca. A teraz do następnej przygody - zakończył Lallana.

Lallana przejdzie do Brighton?

W ostatnich tygodniach Lallana łączony był z przenosinami do Leicester City. Najnowsza pochodzi z Brighton, który na jedną kolejkę przed końcem rozgrywek zajmuje 16. miejsce w lidze angielskiej. Anglik ma się tam przenieść jako wolny gracz. Najpierw 32-latek przejdzie testy medyczne i jeśli wypadną pomyślnie, to podpisze kontrakt z ekipą prowadzoną przez Grahama Pottera.

32-letni pomocnik gra w ekipie The Reds od lata 2014 roku, kiedy to przeniósł się z Southampton. W bieżącym sezonie wystąpił w zaledwie 15 ligowych meczach (tylko trzy w podstawowym składzie) i strzelił w nich jednego gola oraz zanotował jedną asystę. 

Przeczytaj także:

Więcej o: