Chelsea za wszelką cenę szuka zastępcy bramkarza. Szykuje się wielka wymiana?

Władze Chelsea są zainteresowane bramkarzem FC Barcelony. Według "Mundo Deportivo" Marc-Andre Ter Stegen pozostanie w Hiszpanii, jednak nie wykluczają złożenia oferty włodarzy londyński klubu.

Hiszpański dziennik zaznacza, że Marc-Andre Ter Stegen jest wciąż związany z FC Barceloną kontraktem, który wygasa w czerwcu 2022 roku, a obie strony prowadzą rozmowy nad jego przedłużeniem. Sprawie przyglądają się władze Chelsea, które widzą 28-letniego bramkarza w swoich szeregach.

Zobacz wideo Juventus - Lazio 2:1. Interwencja Szczęsnego [ELEVEN SPORTS]

Marc-Andre Ter Stegen w Chelsea? Brytyjskie media widzą opcję wymiany piłkarzy

W brytyjskich mediach pojawiła się informacja o pomyśle Chelsea, który mógłby zapewnić klubowi pozyskanie niemieckiego bramkarza. Według "Daily Mail" klub rozważa wymianę Kepy Arrizabalagi za 28-letniego piłkarza FC Barcelony.

Brytyjski dziennik w tej decyzji zwraca uwagę na brak zaufania do 25-letniego Hiszpana ze strony Franka Lamparda. Dodatkowo zauważa, że bramkarz Chelsea ma niedługo zostać numerem 1 w bramce reprezentacji Hiszpanii, co może przyciągnąć uwagę władz FC Barcelony

Według hiszpańskich mediów władze Chelsea obserwują także innych bramkarzy, którzy zajęliby miejsce Kepy Arrizabalagi. W ostatnim czasie do grona kandydatów zaliczają się Jan Oblak, Andre Onana, Dean Henderson oraz Alphonse Areola.

"Mundo Deportivo" zaznacza jednocześnie, że obecnie 28-letni Niemiec jest pierwszy na liście życzeń władz Chelsea. Z kolei FC Barcelona przyznaje, że bramkarz nie jest na sprzedaż. Marc-Andre Ter Stegen stanowi filar defensywy hiszpańskiego zespołu. Bramkarz zagrał w 36 z 38 meczów La Liga, wpuścił 36 goli oraz czternastokrotnie zachował czyste konto. 

Kepa Arrizabalaga z kolei rozegrał 33 mecze w Premier League. Przeciwnicy pokonali Hiszpana 47 razy, a czyste konto zachował w ośmiu spotkaniach. W sześciu meczach Ligi Mistrzów stracił dziewięć goli, natomiast w pucharach krajowych - dwa gole. Wielokrotnie jednak nie pomagał swojej drużynie, co najlepiej opisuje statystyka obronionych strzałów - zaledwie 52,5%, co jest najgorszym wynikiem spośród wszystkich bramkarzy z czołowych pięciu lig europejskich.

Z ostatnich 14 strzałów oddanych przez rywali w sześciu meczach na bramkę Hiszpana, tylko trzy z nich zakończyły się skuteczną interwencją. Szokującą statystykę przedstawiło twitterowe konto portalu bet365. Wystarczy dodać, że podczas meczu z Liverpoolem, piłkarze Chelsea zaczęli domagać się od Kepy, żeby zaczął w końcu bronić.

Więcej o: