Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Juergen Klopp i policja apelują do kibiców Liverpoolu. "Czerwony alarm" w mieście

Policja w Liverpoolu zaapelowała do kibiców klubu z Anfield Road, by ci pozostali w domach w środowy wieczór. Tego dnia, po meczu z Chelsea, piłkarze Juergena Kloppa odbiorą trofeum i medale za pierwsze od 30 lat mistrzostwo Anglii.

23 czerwca Chelsea pokonała na Stamford Bridge Manchester City 2:1, zapewniając Liverpoolowi pierwsze od 30 lat mistrzostwo Anglii. W ciągu zaledwie 30 minut od zakończenia meczu w Londynie, pod Anfield Road pojawiło się ponad 2000 fanów nowego mistrza kraju. Kibice przyszli świętować sukces ulubionego zespołu, zapominając przy tym o zasadach związanych z pandemią koronawirusa.

Zobacz wideo Chelsea - Liverpool 2:0. Wszystkie bramki [ELEVEN SPORTS]

Chociaż kibice Liverpoolu proszeni byli o pozostanie w domach, to w nocy, na ulicach miasta ostatecznie bawiły się dziesiątki tysięcy osób. Jak przyznał zastępca naczelnika policji w Liverpoolu, Rob Carden, odpowiednio zachowali się tylko ci, którzy świętowali w domach. Reszta, która przyszła pod stadion, naraziła nie tylko siebie, ale również innych. Tak duże skupisko osób w jednym miejscu w czasie wciąż panującej pandemii koronawirusa to bowiem ogromne ryzyko.

Policja apeluje do kibiców Liverpoolu

W środę Liverpool zagra ostatni w tym sezonie mecz na własnym stadionie. Rywalem drużyny Juergena Kloppa będzie Chelsea, a po spotkaniu nowi mistrzowie Anglii wzniosą trofeum. Odbędzie się to na specjalnie wybudowanej scenie, na którą klub z Anfield Road miał przeznaczyć ponad milion funtów.

W mediach społecznościowych huczało od plotek, że po otrzymaniu medali i trofeum, zawodnicy wyjdą do kibiców na ulice miasta. Te informacje zdecydowanie zdementowała jednak policja w Liverpoolu. Na Twitterze pojawił się nawet jej post, skierowany bezpośrednio do klubu i jego kibiców. Wcześniej do fanów apelowali Klopp, zawodnicy i przedstawiciele klubu. Wszyscy prosili o to, by kibice w środowy wieczór pozostali w domach.

"W mediach społecznościowych krążą plotki o tym, że drużyna pojawi się dziś wieczorem poza Anfield. To na 100% NIE nastąpi. Jedyne miejsce, którym można zobaczyć dzisiejsze uroczystości, to telewizja. Prosimy posłuchać rad menedżera i zawodników. To jest to, czego oni chcą" - czytamy.

Policja w Liverpoolu jednocześnie potwierdziła, że w trakcie meczu i po jego zakończeniu, w okolicach stadionu obecna będzie duża liczba funkcjonariuszy, którzy będą pilnować porządku i przestrzegania prawa w związku z ryzykiem zgromadzenia się grup kibiców.

Liverpool po raz ostatni był mistrzem Anglii po sezonie 1989/90.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .