Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Koalicja przeciwko Manchesterowi City. Guardiola krytykuje Arsenal

Pep Guardiola skrytykował Arsenal. Katalończykowi nie spodobały się działania londyńskiego klubu, który miał stworzyć koalicję przeciwko Manchesterowi City przed Trybunałem Arbitrażowym ds. Sportu w Lozannie.

W lutym bieżącego roku UEFA oficjalnie poinformowała, że Manchester City został ukarany wykluczeniem z gry w Lidze Mistrzów w nadchodzących dwóch sezonach (2020/2021 i 2021/2022) oraz grzywną w wysokości 30 milionów euro. To efekt poważnego złamania zasad Finansowego Fair Play w latach 2012-2016.

Zobacz wideo Arsenal - Manchester City 2:0. Skrót spotkania [ELEVEN SPORTS]

Angielski klub odwołał się od tej decyzji do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie (CAS), który pozytywnie rozpatrzył odwołanie władz Manchesteru i złagodził karę za złamanie zasad Finansowego Fair Play. Zakaz gry w Champions League został cofnięty, a kara finansowa zmniejszona do zaledwie 10 milionów euro.

Guardiola krytykuje Arsenal

Jak informują brytyjskie media, w trakcie postępowania CAS Manchester City miał przeciwko sobie kilku ligowych rywali. Arsenal miał zaproponować utworzenie koalicji, która stanęłaby po stronie UEFA, domagając się podtrzymania kary dla klubu z Etihad Stadium. Pozostałymi klubami były: Manchester United, Liverpool, Chelsea, Tottenham, Leicester City i Burnley.

- Rywale zawsze zasługują na mój szacunek. Mam bardzo dużo szacunku za to, co Arsenal zrobił na boisku. Poza nim niewiele - powiedział trener Manchesteru City Pep Guardiola.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .