Oficjalnie: uznany sędzia zakończył karierę. "Teraz czeka mnie nowe wyzwanie"

Jeden z najbardziej znanych arbitrów, Mark Clattenburg, postanowił zakończyć karierę. W sierpniu ma objąć funkcję szefa sędziów w Grecji - poinformował "Daily Mail".

Angielski sędzia przez 16 lat prowadził mecze w lidze angielskiej i w rozgrywkach międzynarodowych. Pierwsze spotkanie sędziował w 2004 roku. Przed Markiem Clattenburgiem kolejne wielkie wyzwanie. Teraz będzie szefem sędziów w Grecji. 

Zobacz wideo Serie A. Sassuolo - Juventus 3:3. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

Znany angielski sędzia kończy karierę

- Nadszedł czas, aby zrezygnować z sędziowania. W wieku 45 lat stoję przed nowym wyzwaniem. Teraz chciałbym spojrzeć na edukacyjną i zarządczą stronę sędziowania. Miałem wspaniałą karierę. Teraz czeka mnie ekscytujący i nowy rozdział, a zarazem wyzwanie - powiedział Clattenburg na łamach "Daily Mail".

Clattenburg w Grecji skompletuje własny zespół, w tym menedżera sędziów i menedżera VAR. Swoją nową pracę ma rozpocząć od sierpnia. W Premier League był arbitrem do 2017 roku. Później zdecydował się na przenosiny do Chin. 

Najważniejszym momentem w karierze Clattenburga był 2016 rok, kiedy prowadził aż trzy spotkania finałowe, w Pucharze Anglii, Lidze Mistrzów i mistrzostwach Europy. Podczas Euro 2016 sędziował m.in. spotkanie 1/8 finału Szwajcaria - Polska.

Przeczytaj także:

Więcej o: