Bardzo ważna wygrana klubu Fabiańskiego. O krok od utrzymania w Premier League

West Ham United pokonał Watford 3:1 w meczu kończącym 36. kolejkę Premier League. Zespół Łukasza Fabiańskiego jest o krok od utrzymania w angielskiej elicie.

Dla West Hamu spotkanie z Watfordem było niezwykle ważne w kontekście walki o utrzymanie. Piłkarze Davida Moyesa przed rozpoczęciem starcia mieli 34 punkty i zajmowali odległe 16. miejsce, mając dokładnie taką samą liczbę punktów, jak ich rywale.

Bardzo ważne zwycięstwo West Hamu. Klub Fabiańskiego niemal pewny utrzymania

Gospodarze rozpoczęli mecz w imponującym stylu. Już po 10 minutach prowadzili 2:0 po golach Michaela Antonio i Tomasa Soucka. W 36. minucie Declan Rice kapitalnym strzałem z dystansu podwyższył na 3:0. W drugiej połowie West Ham spokojnie kontrolował mecz, a Watford było stać tylko na honorowe trafienie po strzale Troya Deeneya.

West Ham wygrał 3:1 i praktycznie zapewnił sobie utrzymanie w Premier League. Obecnie jest 15. i ma aż sześć punktów przewagi nad 18. Bournemouth i 19. Aston Villą, znajdującymi się w strefie spadkowej. Do końca sezonu zostały dwie kolejki. Klubowi Fabiańskiego pozostały do rozegrania starcia z Manchesterem United (wyjazd) i Aston Villą (dom).