Żenująca "symulka" klubowego kolegi Kamila Grosickiego. "Miejmy nadzieję, że będzie cały"

Matheus Pereira, klubowy kolega Kamila Grosickiego z angielskiego West Bromwich Albion, stał się pośmiewiskiem mediów społecznościowych. Brazylijczyk podczas wtorkowego spotkania z Fulham (0:0) dopuścił się żenującej "symulki".

Była 54. minuta meczu West Bromwich Albion z Fulham (0:0). Matheus Pereira zderzył się z jednym z rywali i upadł na murawę. Przez kilka sekund zwijał z bólu - jeden z rywali podszedł więc do niego i poklepał go delikatnie w głowę.

Pereira, który już po zderzeniu dodawał dużo od siebie, rozpoczął wtedy prawdziwy pokaz żenady. Zawodnik WBA, który w niedawnym meczu z Hull City (4:2) asystował przy bramce Kamila Grosickiego, zaczął się zwijać i trzymać za głowę tak, jakby otrzymał potężny cios. - Miejmy nadzieję, że Matheus Pereira będzie cały po tej dramatycznej kontuzji - pisali ironicznie fani na Twitterze.

Pereira rywalem Grosickiego

W spotkaniu z Fulham Pereira przebywał na boisku przez 50 minut. Czyli 4 minuty więcej od Kamila Grosickiego, który wyszedł do gry w pierwszym składzie, ale murawę opuścił tuż po przerwie. Slaven Bilić kolejny raz znalazł miejsce na boisku dla obydwu graczy, choć patrząc na ich nominalne pozycje, trzeba na nich patrzeć bardziej jak na rywali. 24-letni Pereira także preferuje bowiem grę na skrzydle, a w ostatnich tygodniach, po wznowieniu rozgrywek po koronawirusowej przerwie, to właśnie on grał częściej.

Po wtorkowym remisie z Fulham, West Brom zajmuje 2. miejsce w tabeli Championship, mając 4 punkty przewagi (i jeden rozegrany mecz więcej) nad trzecim Brentford. Pierwsze dwa miejsca w lidze dadzą awans do Premier League. Do końca sezonu drużynie Grosickiego pozostały dwa mecze. Jak do tej pory w barwach "The Baggies" Grosicki rozegrał 12 spotkań we wszystkich rozgrywkach, strzelając w nich jednego gola i zaliczając trzy asysty.