Szokująca porażka byłego klubu Grosickiego. Google nie nadążało za wynikiem

- Haniebne poddanie się - pisał dziennikarz w trakcie meczu. Hull City, były klub Kamila Grosickiego, doznał szokującej porażki: przegrał 0:8 z Wigan, a aż siedem goli padło do przerwy.

2., 27., 32., 37., 40., 42., 45., 65. - w tych minutach padały bramki dla Wigan. Trener Hull City ratował się zmianą taktyczną już w 35. minucie, ale mimo to w ciągu ośmiu minut przed przerwą jego drużyna straciła i tak jeszcze cztery gole. Padało ich tyle, że nawet Google nie nadążało za zmianą wyniku - jeszcze w 55. minucie pokazywało, że jest 4:0, podczas gdy Wigan prowadziło aż 7:0.

- Haniebne poddanie się. Można przeżyć kolejne 100 lat i nigdy nie zobaczyć tak żałosnego występu - napisał Philip Buckingham, dziennikarz "Hull Daily Mail", zajmujący się tym klubem.

Dla Hull City każdy mecz w tej chwili ma ogromne znaczenie - "Tygrysy" na dwie kolejki przed końcem zajmują 22., spadkowe miejsce z 45 pkt na koncie. O jeden punkt mniej ma Luton, a Barnsley ma o dwa mniej i na chwilę obecną to te trzy drużyny spadłyby z ligi. 21. Charlton (to ostatnia bezpieczna pozycja) ma w tej chwili 46 pkt.

Hull City jeszcze w sezonie 2016/17 grało w Premier League i to wtedy (w zimowym oknie) sprowadziło Kamila Grosickiego. Polak nie pomógł jednak w utrzymaniu zespołu, który zajął 18. miejsce. Celem "Tygrysów" był natychmiastowy powrót do najwyższej ligi, ale rzeczywistość brutalnie zweryfikowała te plany - w pierwszym sezonie w Championship zajęły 18. miejsce, a w kolejnym 13., a teraz musi drżeć przed spadkiem na trzeci poziom rozgrywkowy.

Grosicki odszedł z Hull i teraz walczy o awans

Grosicki odszedł z Hull zimą tego roku, był jednym z najlepszych piłkarzy "Tygrysów" - strzelił siedem goli i zaliczył cztery asysty w 28 spotkaniach. Obecnie występuje w West Bromwich Albion, które jest wiceliderem - ma 82 pkt, o cztery więcej od trzeciego Brentford (które ma jeszcze jeden mecz do rozegrania). Liderem jest Leeds United Mateusza Klicha (84 pkt), które również rozegrało o jeden mecz mniej od WBA.