Dramat Manchesteru United w ostatniej akcji meczu! Jan Bednarek jednym z bohaterów. Ależ nota

Dramat Manchesteru United, który stracił zwycięstwo w 96. minucie! Asystę przy bramce na 2:2 dla Southamptonu zaliczył Jan Bednarek. Polak jest chwalony za swój występ przez angielskie media.

W spotkaniu 35. kolejki Premier Leagiue goście z Southamptonu prowadzili od 12. minuty. Gola strzelił wówczas Stuart Armstrong. Manchester zareagował bardzo szybko. Już w 20. minucie był remis. Bramkę dla gospodarzy zdobył Markus Rashford. Trzy minuty później "Czerwone Diabły" cieszyły się z prowadzenia po trafieniu Antony'ego Martiala. Francuz mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Alexa McCarthy'ego.

Jan Bednarek chwalony przez media

W drugiej połowie Manchester przeważał, ale stracił zwycięstwo. W ostatniej, szóstej, doliczonej minucie gola strzelił Michael Obafemi. Asystował mu Jan Bednarek, który strącił piłkę głową po dośrodkowaniu. Reprezentant Polski zagrał całe spotkanie. Angielskie media chwalą jego występ. Sky Sports przyznał mu notę "7" (w skali 1-10, gdzie "1" to najniższa). Podobnie ocenił go Independent, który jednocześnie dodał: Pomógł strzelić gola w końcówce meczu. Grał dobrze, szczególnie w ważnych momentach.

Na ocenę "6" ocenił Bednarka lokalny portal Hampshirelive.news. Podkreślono, że zaliczył asystę, ale wcześniej dał się oszukać Martialowi w drugiej połowie.

Manchester United walczy o miejsce premiowane grą w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Obecnie jest piąty, ma tyle samo punktów co Leicester, które jest lokatę wyżej. Przed nimi jest Chelsea Londyn, która ma punkt więcej. Southampton jest na 12. miejscu w tabeli. Jest pewny utrzymania w Premier League.