Co za wpadka Chelsea! Bolesna porażka może zdecydować o braku awansu do LM

Niespodziewana wpadka Chelsea. Zespół Franka Lamparda przegrał na wyjeździe z Sheffield United 0:3 i może nie zagrać w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie!

W spotkaniu 35. kolejki Premier League Chelsea Londyn przegrała wysoko z Sheffield United. Bramki dla gospodarzy zdobyli: dwie David McGoldrick (18. i 77. minuta) oraz jedną Oliver McBurnie (33. minuta). Chelsea nie odpowiedziała nawet jednym trafieniem i poniosła drugą porażkę w lidze w ostatnich czterech spotkaniach. Wcześniej straciła komplet punktów w wyjazdowym meczu z West Hamem 1 lipca (2:3).

Chelsea nie zagra w Lidze Mistrzów?

Po sobotnim spotkaniu zespół ze Stamford Bridge pozostaje na trzecim miejscu w tabeli, ale ma tylko punkt przewagi nad czwartym Leicester i dwa punkty nad Manchesterem United, a oba te zespoły mają jeszcze do rozegrania swoje spotkania w ramach 35. kolejki. Porażka z Sheffield może być bardzo bolesna dla Chelsea, która walczy o awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Do fazy grupowej LM awansują z Premier League cztery najlepsze zespoły na koniec sezonu. Sezonu, który zmierza ku końcowi. Chelsea ma do rozegrania jeszcze trzy mecze ligowe: z Norwich (u siebie), z Liverpoolem (na wyjeździe) i z Wolverhampton (u siebie).

Po zakończeniu rozgrywek Premier League zespół Franka Lamparda czeka także co najmniej półfinałowy pojedynek w Pucharze Anglii z Manchesterem United (19 lipca) oraz rewanżowe spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów z Bayerem Monachium (8 sierpnia).