Poznaliśmy pierwszego spadkowicza z Premier League! Dobiła ich porażka 0:4

Norwich przegrał aż 0:4 z West Ham United, czym przypieczętował swój spadek z Premier League na trzy kolejki przed końcem rozgrywek. Z kolei zespół Łukasza Fabiańskiego powiększył swoją przewagę nad strefą spadkową do sześciu punktów.

Sytuacja Norwich już przed tą kolejką była bardzo trudna - do bezpiecznego miejsca, które zajmował West Ham, tracił aż 10 punktów, a do końca sezonu pozostawały cztery mecze. Wynik inny niż zwycięstwo gospodarzy oznaczał przekreślenie szans na utrzymanie w Premier League i spadek do Championship po sezonie gry w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Już w 11. minucie ziścił się najgorszy scenariusz gospodarzy. Antonio wykorzystał zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzałem z kilku metrów wyprowadził West Ham na prowadzenie. Anglik tuż przed przerwą podwyższył prowadzenie strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Po przerwie Antonio jeszcze dwukrotnie pokonał bramkarza rywali, przez co mecz skończył się wynikiem aż 0:4. Łukasz Fabiański nie miał zbyt wiele pracy, bo gospodarze oddali jedynie dwa celne strzały w całym meczu.

Norwich tym samym jest pierwszym spadkowiczem z Premier League. W trudnej sytuacji znajdują się także Bournemouth i Aston Villa, które swoje mecze w tej kolejce rozegrają w niedzielę. Do Watfordu, będącego na 17. miejscu, tracą kolejno 6 i 7 "oczek".