Mateusz Klich strzela ważnego gola dla Leeds United. Awans coraz bliżej [WIDEO]

Mateusz Klich wykorzystał rzut karny w meczu ze Stoke City, a potem jego Leeds strzelało kolejne gole. Wygrało aż 5:0 i na cztery kolejki przed końcem sezonu nadal jest liderem Championship.

Była 43. minuta spotkania, kiedy Tom Smith sfaulował Heldera Costę. Sędzia Darren Bond nie miał żadnych wątpliwości, bo nie mógł ich mieć: Smith wyraźnie podcinał skrzydłowego Leeds. Ale to nie Costa, tylko Mateusz Klich od razu podbiegł i zabrał piłkę. Pewnie wykorzystał rzut karny, po którym Leeds prowadziło do przerwy ze Stoke 1:0.

Zobacz bramkę Mateusza Klicha

Leeds coraz bliżej Premier League

Leeds dzięki bramce Klicha przeskoczyło w tabeli West Bromwich Albion, które we wtorek wygrało 2:0 z Derby County. Ale w środę na Elland Road bramek było więcej. Zaraz po przerwie wynik meczu podwyższył Costa, a potem gospodarze strzelali kolejne gole: w 58. minucie trafił Liam Cooper, w 72. Pablo Hernandez, a w doliczonym czasie do drugiej połowy wynik meczu na 5:0 ustalił Patrick Bamford.

Leeds na cztery kolejki przed końcem sezonu nadal jest liderem tabeli. Z jednym punktem przewagi nad WBA i sześcioma nad Brentford. Do Premier League bezpośrednio awansują dwie najlepsze drużyny z Championship.