Celebryta z Instagrama próbował okraść klub na 100 mln. Fortuna na przestępstwach

Celebryta występujący na Instagramie pod pseudonimem Ray Hushpuppi (2,5 mln obserwujących), został aresztowany za próbę kradzieży 100 milionów funtów z klubu Premier League - donosi "The Sun".

37-latka, który naprawdę nazywa się Ramon Abbas, zatrzymano w ubiegłym miesiącu w Dubaju po długim śledztwie prowadzonym przez FBI.

Zobacz wideo Timo Werner w Chelsea. "Mógł przemówić do niego projekt Lamparda"

Następnie został przewieziony do Stanów Zjednoczonych i stanął przed sądem w Chicago. Hushpuppi uwielbia obnosić się ze swoim bogactwem na Instagramie, pokazując swoje zdjęcia w mediach społecznościowych na tle luksusowych samochodów i odrzutowców.

 

Celebrycie z Instagrama grozi 20 lat więzienia za przestępstwa finansowe. Okradł klub z Premier League?

Śledczy byli w stanie namierzyć go dzięki jego aktywności online. Z dokumentów przedstawionych przez amerykański Departament Sprawiedliwości można stwierdzić, że: - Abbas prowadzi konta w mediach społecznościowych, które często pokazywały go w markowych ubraniach, w drogich zegarkach i pozował do zdjęć, stojąc obok luksusowych samochodów i czarterowych odrzutowców - czytamy w "The Sun".

Dochodzenie FBI ujawniło, że Abbas popełnił przestępstwa, dzięki którym dorobił się fortuny. Oskarża się go m.in. o włamanie do korporacyjnych wiadomości e-mail i oszukiwanie pracowników w przelewach pieniężnych. Hushuppi jest również oskarżany o pranie brudnych pieniędzy, które próbował ukraść z jednego z klubu Premier League. Nie ujawniono jednak, o który zespół może chodzić

- Abbas i inni spiskowali dalej, by prać setki milionów dolarów z innych nielegalnych programów i włamań komputerowych, w tym jeden dotyczył kradzieży 100 milionów funtów z klubu piłkarskiego Premier League - ogłosił Departament Sprawiedliwości. Celebrycie grozi maksymalnie do 20 lat pozbawienia więzienia, jeśli zostanie uznany winnym.

Przeczytaj także:

Więcej o: