Kamil Grosicki w końcu zagrał. I to jak! "On żyje! Czekaliśmy na to"

- On żyje! Czekaliśmy na to, by wreszcie go zobaczyć - napisał Joseph Chapman z portalu birminghammail.co.uk. Brytyjski dziennikarz ocenił w ten sposób występ Kamila Grosickiego w meczu West Bromwich Albion z Sheffield Wednesday (3:0), w którym reprezentant Polski zaliczył asystę.

Była 85. minuta spotkania. Kamil Grosicki, który pojawił się na boisku nieco ponad kwadrans wcześniej, dograł do Matheusa Pereiry. I zrobił to na tyle dobrze, że Brazylijczyk po podaniu Polaka, pokonał Joego Wildsmitha, podwyższając prowadzenie WBA i jednocześnie ustalając wynik końcowy na 3:0.

"On żyje!". Grosicki z asystą w pierwszym meczu po przerwie

Asysta zaliczona w meczu z Sheffield Wednesday jest dla Grosickiego szczególnie ważna, ponieważ środowy występ był dla Polaka pierwszym po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. W dwóch poprzednich meczach Championship 32-latek nie znajdował się nawet w kadrze meczowej. Nie dziwią więc reakcje brytyjskich mediów na występ i grę byłego piłkarza m.in. Hull City. - On żyje! Czekaliśmy na to, by wreszcie go zobaczyć - napisał Joseph Chapman z portalu birminghammail.co.uk, który w skali 1-10 ocenił grę Polaka na "7". - Obrońcy rywali raczej nie cieszą się na myśl o pojedynkach z Turbo. Jest ciągłym zagrożeniem, może strzelać gole i zaliczać asysty - dodał Chapman.

- Grosicki i Callum [Robinson - red.] muszą grać w pierwszym składzie - zauważają natomiast kibice, którzy chwalą polskiego skrzydłowego, a także jego o 7 lat młodszego kolegę, który do WBA jest wypożyczony z Sheffield United. - Wejście Grosickiego było znakomite. To nieprzewidywalny gracz - dodają fani.

WBA walczy o awans do Premier League. Na sześć kolejek przed końcem sezonu zajmuje drugie miejsce z 74 pkt - ma zaledwie jeden punkt straty do Leeds United i pięć przewagi nad trzecim Brentford. Dwa pierwsze miejsca dają bezpośredni awans do Premier League, ekipy z miejsc 3-6 zagrają w barażach.

Jak do tej pory Grosicki rozegrał osiem spotkań w WBA, choć na boisku spędził zaledwie 158 minut. W tym czasie zaliczył dwie asysty. Licząc wszystkie jego występy w tym sezonie (wcześniej grał w Hull City) rozegrał 38 meczów, w których strzelił osiem goli i zaliczył sześć asyst.