Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pep Guardiola podbiera wielki talent FC Barcelonie! Tak walczy z brexitem

Manchester City jest bliski pozyskania 16-letniego Juana Lariosa z FC Barcelony. Drużyna Pepa Guardiola ściąga ostatnio więcej utalentowanych juniorów. Wszystko w obawie przed wpływem brexitu na rynek transferowy.

Juan Larios ma 16 lat i jest zawodnikiem zespołu Barcelony do lat 18. To wychowanek Sevilli, który cztery lata temu przeniósł się do Katalonii. Zdaniem "Daily Mail" Larios jest bliski przejścia do Manchesteru City. Jeśli 16-latek dołączy do zespołu z Etihad, w młodzieżowej drużynie City spotka innego Hiszpana, 17-letniego Oscara Tarensiego. On także został niedawno zawodnikiem "Obywateli", opuszczając Espanyol. W przypadku transferów obu nastolatków ważną rolę odgrywa osoba Pepa Guardioli, który był szkoleniowcem Barcelony w latach 2008-2012.

Zobacz wideo Lech Poznań pobije rekord Europy? [

Manchester City zabezpiecza się na przyszłość

Angielskie media twierdzą, że Manchester City ściąga ostatnio więcej nastoletnich talentów, by w ten sposób zabezpieczyć się na przyszłość w obawie przed wpływem brexitu na rynek transferowy. W ostatnich miesiącach działacze tego klubu sprowadzili prócz Tarensiego także: 18-letniego Brazylijczyka Yana Couto (z Coritiba), jego rówieśnika Bułgara Filipa Krasteva (Slavia Sofia), 17-letniego Szkota Liama Smitha (Klimarnock), jego rówieśnika Peruwiańczyka Kluivertha Aguilara (Alianza Lima) oraz 16-letniego Holendra Mikkiego Van Sasa (Utrecht).

Wielka Brytania opuściła Unię Europejską 1 lutego 2020 roku.

Przeczytaj też: