Znamy wszystkich półfinalistów Pucharu Anglii. Awans Arsenalu w doliczonym czasie

Manchester City pokonał w niedzielę Newcastle United 2:0 i uzupełnił tym samym stawkę półfinalistów Pucharu Anglii. Awans do najlepszej czwórki rozgrywek wcześniej tego samego dnia wywalczyły także dwie londyńskie ekipy - Arsenal oraz Chelsea.

W niedzielę rozegrano trzy ćwierćfinały Pucharu Anglii. Zdecydowanie najwięcej emocji dostarczył mecz Sheffield United z Arsenalem. Kanonierzy długo prowadzili po golu Nicolasa Pepe, ale w 87. minucie do remisu doprowadził po przypadkowym zagraniu obrońców Arsenalu David McGoldrick. Kiedy zdawało się, że o tym, kto zagra w półfinale, zadecyduje dogrywka, gola na wagę awansu dla londyńczyków strzelił w doliczonym czasie drugiej połowy Dani Ceballos.

W drugim spotkaniu Chelsea pokonała skromnie na wyjeździe Leicester City 1:0 dzięki trafieniu Rossa Barkleya. The Blues kontrolowali mecz od początku do końca.

Bez większych problemów awans do najlepszej czwórki wywalczył również w niedzielę Manchester City. Zespół Pepa Guardioli wygrał z Newcastle 2:0 i przez całe spotkanie pozwolił rywalom na tylko jedno celne uderzenie na bramkę strzeżoną przez Claudio Bravo. Gole dla Manchesteru strzelili Kevin de Bruyne i Raheem Sterling.

Arsenal, Chelsea i Manchester City uzupełniły tym samym stawkę półfinalistów, w której znalazł się również Manchester United. Czerwone Diabły w sobotę po dogrywce wyeliminowały w ćwierćfinale Norwich.