Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Osama bin Laden na trybunach. Koszmarna wpadka w Anglii

Koszmarna wpadka Leeds United. Podczas jednego z meczów Championship na trybunach pojawiło się zdjęcie Osamy bin Ladena. Klub momentalnie zainterweniował i usunął fotografię.

Pandemia koronawirusa wykluczyła obecność kibiców podczas wydarzeń sportowych. Aby zminimalizować straty finansowe, władze Leeds United umożliwiły kibicom kupno miejsca na stadionie za 25 funtów. Na wykupionym miejscu postawione zostało zdjęcie osoby kupującej, które pozostanie tam podczas meczów Championship.

Zobacz wideo Championship. Hull City - Leeds 0:4. Dwie asysty Mateusza Klicha. [ELEVEN SPORTS]

W trakcie instalowania tekturowych fotografii kibiców Leeds United na krzesełkach, pojawiło się zdjęcie Osamy bin Ladena, byłego przywódcy Al-Kaidy, osoby odpowiedzialnej za atak terrorystyczny na World Trade Center z 11 września 2001 roku. 

Leeds United z Osamą bin Ladenem na stadionie. Klub reaguje na wpadkę

Zdjęcie byłego przywódcy Al-Kaidy rozpętało burzę w mediach społecznościowych. Gdy fotografia dotarła do władz Leeds United, klub wymusił natychmiastową reakcję. Rzecznik klubu poinformował, że zdjęcie zostało szybko usunięte. Dodatkowo zapewniono, że przed następnym meczem Championship, w którym Leeds zmierzy się z Fulham, wszystkie fotografie zostaną dokładnie sprawdzone. 

W obecnym sezonie Leeds United bezpośrednio walczy o pozycję lidera Championship z West Bromwich Albion. Obie drużyny mają po 71 punktów. Do zakończenia sezonu pozostało osiem kolejek.